BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski okazał się lepszy od Trefla Sopot w meczu 17. kolejki Polskiej Ligi Koszykówki i wygrał 87:71. To jedenasta wygrana ostrowian w tym sezonie.

Trefl Sopot – BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski 71:87

Pierwsza kwarta spotkania była bardzo wyrównana. Kibice mogli oglądać grę punkt za punkt. W ekipie gospodarzy dobrze radzili sobie Anthony Ireland i Artur Mielczarek, którzy powiększali dorobek punktowy swojej drużyny, ale szybko skutecznymi akcjami odpowiadali Christo Nikołow i Shawn King. Po dziesięciu minutach gry ostrowianie prowadzili różnicą jednego punktu. W drugiej odsłonie meczu goście zaczęli powiększać swoją przewagę. Dobrą grę kontynuował Nikołow, a punkty dokładał także Kamil Chanas. Dla sopocian punkty zdobywał Piotr Śmigielski, ale to Stal była zdecydowanie lepsza i prowadziła po pierwszej połowie 45:34.

Trzecią kwartę świetnie rozpoczął Aaron Johnson, który najpierw zdobył punkty po wejściu pod kosz, a chwilę później przechwycił piłkę i dołożył kolejne dwa punkty w kontrataku. W odpowiedzi za trzy trafił Piotr Śmigielski, ale wciąż przewaga ostrowian była bardzo duża. Po trzech odsłonach spotkania podopieczni trenera Rajkovicia prowadzili różnicą 12 punktów. W ostatniej kwarcie ostrowianie kontrolowali przebieg gry i utrzymywali bezpieczną przewagę. W dalszym ciągu pod koszami dominował Shawn King, z dystansu trafił Szymon Szewczyk i BM Slam Stal wygrał ostatecznie 87:71.

Najlepszym zawodnikiem tego spotkania okazał się Shawn King, który uzbierał imponujące double-double, zdobył 16 punktów i miał 16 zbiórek. Wśród gospodarzy najlepiej spisał się Anthony Ireland, zdobywca 15 punktów.