Miasto Szkła Krosno nieoczekiwanie pokonało drużynę Kinga Szczecin 98:72. Polski Cukier Toruń wygrał z Asseco Gdynia 80:76 i nadal jest niepokonany w tym sezonie Polskiej Ligi Koszykówki.

Miasto Szkła Krosno – King Szczecin 98:72

Gospodarze zaskoczyli rywali już na samym początku meczu. Szybko wyszli na prowadzenie i po pierwszej kwarcie prowadzili już różnicą 6 punktów. Jeszcze bardziej okazale wyglądała w wykonaniu krośnian druga odsłona meczu, którą wygrali aż 30:16 i po pierwszej połowie mieli łącznie 20 punktów przewagi. Znakomite spotkanie rozgrywał Chris Czerapowicz, który raz za razem pokonywał obronę przeciwnika.

W drugiej połowie Miasto Szkła kontrolowało przebieg gry. Przyjezdni nie byli w stanie zniwelować strat, a przewaga krośnian powiększała się. Świetną grę kontynuował Chris Czerapowicz, który spotkanie zakończył z dorobkiem 29 punktów i 9 zbiórek. Do pomocy Szwedowi ruszył Kareem Maddox i gospodarzom udało się ostatecznie wygrał z Kingiem aż 98:72. Wśród gości najlepiej zagrał Taylor Brown, który zdobył w tym spotkaniu 16 punktów.

Asseco Gdynia – Polski Cukier Toruń 76:80

Spotkanie Asseco z Polskim Cukrem od początku było bardzo wyrównane. Po bardzo dobrej końcówce pierwszej kwarty i dwóch trójkach Bartosza Diduszki to goście prowadzili różnicą dwóch punktów. W drugiej odsłonie meczu bardzo dobrze radziło sobie trio Krzysztof Szubarga, Filip Matczak i Marcel Ponitka, ale pomimo ich usilnych starań to torunianie schodzili na przerwę z minimalną przewagą.

W trzeciej kwarcie Polski Cukier kontrolował przebieg gry. Pod koszem dobrze radził sobie Jure Skifić, a punkty z linii rzutów wolnych dorzucał Łukasz Wiśniewski. Na początku ostatniej odsłony spotkania po punktach Filipa Puta i Krzysztofa Szubargi gospodarze nie tylko odrobili straty, ale i wyszli na prowadzenie. W dalszej części lepiej radzili sobie ponownie zawodnicy drużyny przyjezdnej i to właśnie torunianie mogli cieszyć się z 12. wygranej w tym sezonie. Najlepszym zawodnikiem meczu okazał się Jure Skifć, który zdobył 21 punktów i miał 9 zbiórek.