Miasto Szkła Krosno pokonało AZS Koszalin 62:60 w meczu 16. kolejki Polskiej Ligi Koszykówki. Dla krośnian to już 11 zwycięstwo w tym sezonie.

AZS Koszalin – Miasto Szkła Krosno 60:62

Spotkanie było bardzo wyrównane już od pierwszych minut. Kibice mogli oglądać zaciętą grę punkt za punkt. Dla koszalinian punkty zdobywał Piotr Stelmach, ale natychmiast tym samym odpowiadał Seid Hajrić. Po pierwszej kwarcie to ekipa przyjezdna prowadziła różnicą jednego punktu. Obraz gry nie zmienił się w drugiej odsłonie meczu. Gra nadal była wyrównana. Dorobek punktowy AZS-u zaczął powiększać Curtis Millage, ale w odpowiedzi z dystansu przymierzył Dawid Bręk. Ostatecznie po pierwszej połowie Miasto Szkła prowadziło dwoma punktami.

Sytuacja zmieniła się nieco w trzeciej kwarcie i niewielką przewagę zyskali koszalinianie. Znakomicie w tej części gry radził sobie Remon Nelson, który trafiał rzut za rzutem. Z pomocą Nelsonowi pospieszył Igor Wadowski, który dorzucał kolejne punkty. Po trzech odsłonach spotkania to właśnie gospodarze byli na prowadzeniu. Czwarta kwarta należała jednak do krośnian.  Kolejne punkty dołożył Bręk, a na swój poziom wskoczył Chris Czerapowicz, który zaczął regularnie powiększać dorobek punktowy swojej drużyny. Pomimo zaciętej końcówki to właśnie goście mogli cieszyć się z wygranej w meczu zakończonym wynikiem 62:60.

Najlepszym zawodnikiem spotkania okazał się Jakub Dłuski, który zdobył 13 punktów. Wśród gospodarzy najlepiej spisał się Remon Nelson, zdobywca 17 punktów.