Energa Czarni Słupsk wygrali z Polskim Cukrem Toruń 81:79 w meczu 24. kolejki Polskiej Ligi Koszykówki. Zwycięstwo słupszczanom zapewnił Anthony Goods, który trafił trójkę w końcówce meczu.

Energa Czarni Słupsk – Polski Cukier Toruń 81:79

Pierwsza kwarta to czas pełnej dominacji Energi Czarnych. Gospodarze rozpoczęli spotkanie od serii 10:0. Pięć punktów z rzędu zdobył Marcus Ginyard, a chwilę później trójkę dorzucił Mantas Cesnauskis. Sytuację próbowali ratować Jure Skifić i Maksym Sanduł, ale słupszczanie  kontrolowali grę i po dziesięciu minutach prowadzili różnicą 11 punktów. W drugiej odsłonie spotkania goście rozpoczęli odrabianie strat. Akcje skutecznie kończyli na zmianę Krzysztof Sulima i Łukasz Wiśniewski i ostatecznie po pierwszej połowie gospodarze prowadzili tylko 43:38.

W trzeciej kwarcie przewaga jeszcze bardziej zaczęła topnieć. Znakomicie radził sobie Obie Trotter, który powiększał dorobek punktowy swojego zespołu. Wśród gospodarzy szalał Chavaughn Lewis, który zdobywał punkty na różne sposoby. Przed decydującą odsłoną spotkania to podopieczni trenera Jacka Winnickiego prowadziła różnicą jednego punktu. W ostatniej kwarcie gra była wyrównana. Doszło do emocjonującej końcówki, w której lepiej poradzili sobie Czarni. Wszystko za strawą Anthonego Goodsa, który trafił za trzy w ostatnich sekundach meczu i zapewnił swojej drużynie cenne zwycięstwo.

Najlepszym graczem spotkania okazał się Chavaughn Lewis, który zdobył 23 punkty i miał 9 zbiórek. Wśród gości najlepiej spisał się Obie Trotter, zdobywca 18 punktów.

W pozostałych sobotnich spotkaniach zwycięstwa odniosły drużyny Rosy Radom, BM Slam Stali Ostrów Wielkopolski, Miasta Szkła Krosno oraz MKS-u Dąbrowa Górnicza.

Polfarmex Kutno – Rosa Radom 65:76

AZS Koszalin – BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski 74:79

Miasto Szkła Krosno – Trefl Sopot 75:73

MKS Dąbrowa Górnicza – Siarka Tarnobrzeg 95:66

Wyniki PLK: King przegrywa z Polpharmą