BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski pokonał w trzecim meczu ćwierćfinałowym Polskiej Ligi Koszykówki drużynę MKS-u Dąbrowa Górnicza 85:76. Ostrowianie wygrali całą serię 3:0 i tym samym zameldowali się w półfinale, w którym zagrają za zwycięzcą pary Stelmet BC Zielona Góra – Polpharma Starogard Gdański.

MKS Dąbrowa Górnicza – BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski 76:85

Koszykarze Stali zanotowali bardzo dobry początek spotkania. Najpierw za trzy trafił Kamil Chanas, chwilę później z dystansu trafił także Aaron Johnson i przyjezdni mieli już kilka punktów przewagi. W ekipie MKS-u punktowali Bartłomiej Wołoszyn i Marcin Piechowicz. Goście grali na bardzo wysokiej skuteczności i przewaga utrzymywała się. Po punktach Christo Nikołowa ostrowianie prowadzili już różnicą 6 punktów. Pomimo prób zmniejszenia strat, dąbrowianie przegrywali osatecznie po dziesięciu minutach gry różnicą 7 punktów. Na początku drugiej odsłony spotkania przewaga przyjezdnych utrzymywała się. Po skutecznych akcjach Byrona Wesley’a i Jeremiaha Wilsona przewaga gospodarzy stopniała już tylko do jednego punktu. Chwilę później po trójce Przemysława Szymańskiego gospodarze byli już na prowadzeniu. Po pierwszej połowie dwa punkty przewagi mieli podopieczni trenera Drazena Anzulovicia, który prowadzili 38:36.

Trzecia kwarta rozpoczęła się od punktów Kamila Chanasa i na tablicy wyników był remis. Po akcji Aarona Johnsona z Robertem Tomaszkiem goście wyszli na trzypunktowe prowadzenie, ale szybko trójką odpowiedział Jeremiah Wilson. Po punktach Łukasza Majewskiego w końcówce kwarty jego zespół prowadził już różnicą 8 punktów. Na początku decydującej odsłony spotkania podopieczni trenera Emila Rajkovicia powiększyli przewagę do 10 oczek. MKS dzielnie walczył, ale goście utrzymywali kilka punktów przewagi. Gospodarze zbliżyli się już na trzy punkty, ale z dystansu przymierzył Marc Carter i wyrównanie wyniku znowu się oddaliło. Na minutę przed końcem skuteczną akcją popisał się Aaron Johnosn i przewaga wynosiła już 8 punktów. Ostrowianie utrzymali prowadzenie, wygrali mecz i tym samym zameldowali się w półfinale rozgrywek.

Najlepszym zawodnikiem spotkania okazał się Aaron Johnson, który zanotował 25 punktów i po 6 zbiórek i asyst. Wśród gospodarzy najlepiej zaprezentował się Kerron Johnson, zdobywca 21 punktów.