Anwil Włocławek odniósł pewne zwycięstwo w pojedynku z TBV Startem Lublin rozegranym w ramach 23. kolejki Polskiej Ligi Koszykówki. Dla włocławian to osiemnasta wygrana w tym sezonie ligowym.

Anwil Włocławek – TBV Start Lublin 112:77

Lepiej to spotkanie rozpoczęło się dla włocławian. Najpierw punkty po wejściu pod kosz zdobył James Washington, a chwilę później dwa razy za trzy trafił Michał Chyliński i gospodarze prowadzili różnicą 7 punktów. Straty próbował niwelować Jason Boone, ale szybko kolejną trójkę dorzucił Chyliński. Po dziesięciu minutach gry podopieczni trenera Igora Milicicia prowadzili różnicą aż 18 punktów. Początek drugiej odsłony meczu był bardziej wyrównany, ale włocławianie wciąż utrzymywali wysokie prowadzenie. Kolejne punkty dorzucał James Washington i już w połowie drugiej kwarty gospodarze mieli na swoim koncie 50 zdobytych punktów. Ostatecznie po pierwszej połowie Anwil prowadził 62:42.

Trzecią kwartę udanie zaczęli lublinianie. Punkty zdobyli Stefan Balmazović oraz Mateusz Dziemba, ale przewaga gospodarzy wciąż była bardzo wysoka. Nick Covington oraz Toney McCray zostali przez sędziego wysłani do szatni po dwóch przewinieniach technicznych. W dalszej części przewaga włocławian zwiększała się i przed decydującą odsłoną spotkania było już 86:56. W ostatniej kwarcie gospodarze w pełni kontrolowali przebieg gry i utrzymywali przewagę. Efektowną akcją popisał się nawet młody Rafał Komenda, który otrzymał minuty w tym meczu. Ostatecznie drużyna trenera Milicicia wygrała 112:77.

Najlepszym zawodnikiem spotkania okazał się James Washington, który zdobył 28 punktów. Wśród gości najlepiej spisał się Stefan Balmazović, zdobywca 17 punktów.