Anwil Włocławek pokonał w wyjazdowym spotkaniu drużynę Kinga Szczecin 86:80. Do zwycięstwa włocławian poprowadził duet Paweł Leończyk – Michał Chyliński.

King Szczecin – Anwil Włocławek 80:86

Włocławianie przystąpili do spotkania bez kontuzjowanego Tylera Hawsa. Początek meczu należał do gospodarzy. Włocławianie mieli problem ze zdobyciem punktów. W ekipie ze Szczecina dobrze grał Paweł Kikowski, który powiększał dorobek punktowy swojej drużyny. Anwil wrócił do gry po trzech trójkach Michała Chylińskiego. Straty były regularnie niwelowane. Za trzy trafił także Kamil Łączyński, a pod koszem świetnie radził sobie Paweł Leończyk. Szczecinianie także odpowiadali skutecznymi akcjami. Punktował Taylor Brown, a kolegów dobrymi podaniami uruchamiał Robert Skibniewski. Ostatecznie po dwudziestu minutach gry King prowadził 41:38.

W trzeciej kwarcie podopieczni trenera Igora Milicicia przejęli inicjatywę. Dobrą grę kontynuował Leończyk, który dominował pod koszem rywali. Kolejną trójkę trafił Michał Chyliński i włocławianie powiększali swoje prowadzenie. W drużynie gospodarzy wynik próbował gonić Marcin Dutkiewicz, ale po trzech odsłonach meczu to Anwil prowadził różnicą 11 punktów. W ostatniej kwarcie do głosu doszli podopieczni trenera Marka Łukomskiego. Dobrze w dalszym ciągu grali Taylor Brown i Paweł Kikowski. Wśród włocławian bezbłędny był Leończyk, a  punkty dorzucał także Nemanja Jaramaz. Ostatecznie włocławianie obronili przewagę i wygrali to spotkanie 86:80.

Najlepszym zawodnikiem meczu okazał się Paweł Leończyk, który zdobył 21 punktów. Wśród gospodarzy najelpszy był Paweł Kikowski, zdobywca 18 punktów.

W pozostałych środowych spotkaniach Energa Czarni Słupsk pokonali AZS Koszalin, Stelmet BC Zielona Góra pewnie pokonał drużynę Siarki Tarnobrzeg, a Polpharma Starogard Gdański wygrała z PGE Turowem Zgorzelec.

Energa Czarni Słupsk – AZS Koszlin 72:70

Siarka Tarnobrzeg – Stemlet BC Zielona Góra 65:105

Polpharma Starogard Gdański – PGE Turów Zgorzelec 73:71