Wyniki PLK: Anwil odpada, Czarni zagrają z Polskim Cukrem

by Paweł Markowski | 14 maja 2017 19:46

W piątym meczu pojedynku ćwierćfinałowego Polskiej Ligi Koszykówki Energa Czarni Słupsk pokonali po emocjonującej końcówce drużynę Anwilu Włocławek 67:62. Do zwycięstwa drużynę poprowadził Chavaughn Lewis, który w drugiej połowie zdobył 23 punkty.

Anwil Włocławek – Energa Czarni Słupsk 62:67[1]

Pierwsze minuty spotkania były bardzo wyrównane. Najpierw za trzy trafił Marcus Ginyard i wyprowadził swoją drużynę na prowadzenie, ale trójką odpowiedział także Paweł Leończyk. Czarnym udało objąć się już pięciopunktowe prowadzenie, ale ponownie z dystansu przymierzył Paweł Leończyk i zniwelował stratę. Chwilę później w kontrataku punkty zdobył Josip Sobin i ponownie był remis. Do końca kwarty już niewiele się zmieniło i po dziesięciu minutach na tablicy wyników widniał remis 16:16. Początek drugiej odsłony spotkania to w dalszym ciągu bardzo wyrównana gra. Włocławianie objęli niewielką przewagę, ale za trzy trafił Anthony Goods i w dalszym ciągu wynik był na styku. Słupszczanie wyszli na trzypunktowe prowadzenie po trafieniu z dystansu Mantasa Cesnauskisa. Gospodarze ponownie jednak zdołali wyrównać i po pierwszej połowie wciąż był remis 29:29.

Pierwsze punkty w trzeciej kwarcie zdobył Grzegorz Surmacz, trafiając z dystansu. Po rzutach wolnych zamienionych na punkty przez Chavaughna Lewisa przyjezdni prowadzili już różnicą 4 punktów. Po chwili kolejne punkty dorzucił Lewis i strata Anwilu wynosiła już 6 punktów. Przewaga podopiecznych trenera Stelmahersa sięgała już 10 punktów, ale dwie trójki trafił Kamil Łączyński i włocławianie wciąż pozostawali w grze. Przed decydującą odsłoną meczu goście mieli 6 punktów przewagi. W czwartej kwarcie włocławianie nie byli w stanie przełamać defensywy Czarnych, a przewaga wzrosła już do 9 oczek. Po dobrze rozegranym kontrataku i trójce Kacpra Młynarskiego Anwil zmniejszył stratę do 4 punktów. Słupszczanie utrzymali ostatecznie przewagę i mogli cieszyć się z awansu do półfinału rozgrywek Polskiej Ligi Koszykówki.

Najlepszym zawodnikiem spotkania okazał się Chavaughn Lewis, który zdobył 23 punkty. Wśród gospodarzy najlepiej zaprezentował się Paweł Leończyk, zdobywca 12 punktów.