W ostatnim meczu 22. kolejki Polskiej Ligi Koszykówki Anwil Włocławek pokonał przed własną publicznością drużynę AZS-u Koszalin 78:62. To siedemnasta wygrana włocławian w tym sezonie.

Anwil Włocławek – AZS Koszalin 78:62

Włocławianie dobrze rozpoczęli to spotkanie. Spod kosza trafiał Fiodor Dmitriew, a punkty z dystansu dorzucił Nemanja Jaramaz. W ekipie gości skutecznymi akcjami odpowiadali Darrell Harris oraz Piotr Stelmach. Po punktach Pawła Leończyka przewaga Anwilu wzrosła do 11 punktów i trener Kamil Sadowski musiał poprosić o przerwę. Ten czas na niewiele się jednak zdał i po dziesięciu minutach gry gospodarze prowadzili różnicą 8 punktów.  W drugiej odsłonie spotkania widowisko nie było porywające. Obie drużyny miały problemy ze zdobywaniem punktów, a kilka punktów przewagi utrzymywali podopieczni trenera Igora Milicicia. Po pierwszej połowie włocławianie prowadzili 42:31.

W trzeciej kwarcie gospodarze kontrolowali przebieg gry. Kolejne punkty dorzucali Nemnja Jarmaz i Josip Sobin. Oba zespoły prezentowały rażącą nieskuteczność, ale mimo tego Anwil powiększał regularnie swoje prowadzenie. Po trójce w ostatniej sekundzie Marcina Nowakowskiego strata koszalinian przed decydującą odsłoną meczu wynosiła 15 punktów. W czwartej kwarcie przewaga gospodarzy zaczęła się zmniejszać. Punktowali Remon Nelson oraz Curtis Millage. Włocławianie zdołali ostatecznie utrzymać przewagę i wygrali to spotkanie 78:62.

Najlepszym zawodnikiem meczu okazał się Nemanja Jaramaz, który zdobył 17 punktów. Wśród gości najlepiej zaprezentował się Darrell Harris, zdobywca 10 punktów i 12 zbiórek.