Anwil Włocławek pokonał we własnej hali drużynę BM Slam Stali Ostrów Wielkopolski 80:65. Do sukcesu włocławian ponownie poprowadził Kamil Łączyński.

Anwil Włocławek – BM Slam Stal Ostrów Wlkp. 80:65

W składzie Anwilu pojawił się James Washington, który do Włocławka przybył kilka godzin przed meczem. Spotkanie lepiej rozpoczęli gospodarze. 7 punktów zdobył Toney McCray i wyprowadził włocławian na prowadzenie. Skutecznie odpowiedzieli Shawn King i Christo Nikołow, a wynik oscylował w okolicach remisu. W dalszej części gry kilka punktów po udanych akcjach pod koszem dorzucił Josip Sobin i Anwil prowadził po pierwszej kwarcie pięcioma punktami. Po przerwie jeden rzut wolny trafił Nemanja Jaramaz, a dwa razy za trzy trafił Łukasz Majewski i znów był remis. Końcówka pierwszej połowy należała do podopiecznych trenera Milicicia, głównie za sprawą Kamila Łączyńskiego, który dwukrotnie trafił za trzy punkty. Szansę debiutu jeszcze przed przerwą otrzymał James Washington. Anwil prowadził po 20 minutach 42:35.

Ostrowianie nie potrzebowali dużo czasu, by odrobić straty i doprowadzić do remisu. Pod koszem dobrze grali Shawn King i Szymon Szewczyk. Kolejną trójką odpowiedział Łączyński i gospodarze odzyskali kontrolę nad meczem. Po trzech odsłonach meczu prowadzili różnicą 10 punktów. W ostatniej kwarcie włocławianie utrzymywali kilku punktowe prowadzenie i wygrali ostatecznie to spotkanie 80:65.

Najlepszym zawodnikiem meczu okazał się Kamil Łączyński, który zdobył 14 punktów. W zespole gości najlepiej spisał się Christo Nikołow, zdobywca 13 punktów.