Wyniki NBA: Za nami smutna noc. 45 punktów Trae Younga, 50 oczek Damiana Lillarda

14
4840

Mimo ogromnej tragedii, jaka spadła na całą społeczność NBA, liga nie zdecydowała się przerwać dnia meczowego. Czy słusznie? Oczy wszystkich były zaszklone, niektórzy płakali w trakcie meczu na ławce rezerwowych. Kyrie Irving zdecydował się nie wychodzić na parkiet. Byli jednak tacy, którzy oddali ukłon w kierunku Kobego Bryanta dając z siebie absolutnie wszystko. Nie było mimo wszystko radości, wyłącznie próba spełnienia swojego obowiązku.

DENVER NUGGETS – HOUSTON ROCKETS 117:110

• Nikola Jokić zanotował swoje dziewiąte triple-double w sezonie prowadząc Denver Nuggets do domowego zwycięstwa. Serb zakończył mecz z dorobkiem 24 punkty, 12 zbiórek i 11 asyst.
  • Houston Rockets grali bez Jamesa Hardena, który ma drobny problem z udem i zespół nie chciał go przeciążać. Rockets wygrali pierwszą kwartę 36:27, lecz każdą kolejną przegrali.
  • Na własnych barkach swój zespół próbował ciągnąć Russell Westbrook ostatecznie notując 32 punkty, 7 zbiórek i 7 asyst. Dobra obrona zespołowa Nuggets skutecznie zatrzymała resztę drużyny.

SAN ANTONIO SPURS – TORONTO RAPTORS 106:110

• Pascal Siakam zdobył 35 punktów w noc, w którą myśli wielu koszykarzy były w zupełnie innym miejscu. – Chcesz po prostu wrócić do domu i przytulić swoją żonę oraz dzieci. Reszta jest po prostu nieważna – mówił Marc Gasol.
  • DeMar DeRozan skończył mecz z dorobkiem 14 punktów. Urodził się w Compton w Kalifornii. Dorastał będąc fanem Kobego i miał z nim bliską relację. W jego grze widać było brak pewności siebie. Zaraz po zakończeniu meczu wpadł w mocny uścisk ze swoim przyjacielem Kylem Lowrym.
  • W pierwszej połowie San Antonio Spurs przegrywali już 19 punktami. Udało im się jednak doprowadzić do remisu i interesującej końcówki. Główną rolę odegrał ostatecznie Fred VanVleet zdobywając ostatnich 5 oczek.
  • To siódme zwycięstwo z rzędu Toronto Raptors. – Chciałem jak najszybciej skończyć ten mecz i wrócić do domu, by ucałować dzieci – przyznał po wszystkim.

ATLANTA HAWKS – WASHINGTON WIZARDS 152:133

• Trae Young, którego GiGi Bryant była wielkim fanem, wyszedł na mecz mając na plecach nr 8. Lider Atlanty Hawks rozegrał fantastyczne zawody prowadząc swoją ekipę do demolki przeciwko Washington Wizards.
  • Young skończył mecz z dorobkiem 45 punktów i 14 asyst. 152 punkty zdobyte przez cały zespół to nowy rekord sezonu. Obrona Washington Wizards w zasadzie tej nocy nie istniała.
  • Bradley Beal próbował odpowiedzieć na zapędy Younga notując 40 oczek, ale nie znalazł w swoich kolegach sojuszników. W drugiej połowie prowadzenie urosło do 25 punktów i Wizards nie mieli zamiaru z tym walczyć.
  • Trae mówił po meczu o tym, że jeszcze niedawno rozmawiał z Kobe Bryantem i ten chwalił go za rozwój jaki poczynił. Zawodnik Hawks miał także wyjątkową relację z jego 13-letnią córką, która niestety również była pasażerem tego śmigłowca.

MEMPHIS GRIZZLIES – PHOENIX SUNS 114:109

NEW ORLEANS PELICANS – BOSTON CELTICS 123:108

• Zion Williamson spędził na parkiecie 27 minut i zanotował w tym czasie 21 punktów i 11 zbiórek pomagając swojej drużynie wygrać domowe starcie z Boston Celtics. To jego pierwsze zwycięstwo w karierze.
  • 25 oczek dołożył Jrue Holiday i Pels zatrzymali złą passę na dwóch porażkach z rzędu. Trener Alvin Gentry zmienił sposób, w jaki do tej pory wykorzystywał Ziona i pozwolił mu rozegrać końcówkę spotkania. Ten zdobył 8 oczek w ostatnie 3 minuty.
  • Boston Celtics w trzeciej kwarcie przegrywali już 23 punktami. Mecz z dorobkiem 35 oczek zakończył Kemba Walker. Goście mieli jednak problemy ze szczelną defensywą i skutecznością, zwłaszcza w pierwszej połowie, gdy trafili 16 z 43 rzutów.
  • W czwartej kwarcie C’s udało się zejść do 91:97 po punktach Marcusa Smarta, lecz chwilę później trójką odpowiedział J.J. Redick. Na parkiecie zabrakło Jaysona Tatuma z powodu choroby.

NEW YORK KNICKS – BROOKLYN NETS 110:97

ORLANDO MAGIC – LOS ANGELES CLIPPERS 97:112

• Los Angeles Clippers wygrali mecz, którego nigdy tak naprawdę nie chciał rozgrywać. – Czasami jednak parkiet jest najlepszym miejscem, by uciec od rzeczywistości. Koszykarze mieli dzisiaj dwie godziny na to, by odrobinę uciec od bardzo przygnębiającego dnia – mówił po wszystkim Doc Rivers.
  • Jego zespół wygrał na wyjeździe, a najlepszym graczem był Kawhi Leonard notując na swoje konto 31 punktów, 14 zbiórek i 7 asyst. – Martwiłem się, bo wielu moich zawodników miało silną relację z Kobem. Nie wiedziałem, czy sobie z tym poradzą – dodaje Doc.
  • Kluczowa dla losów starcia była trzecia kwarta. 7 punktów z rzędu Leonarda pozwoliło zbudować Clippers 19-punktową przewagę. Kontrolowali spotkanie do samego końca. Dla Orlando Magic po piąta porażka w ostatnich sześciu meczach.

PORTLAND TRAIL BLAZERS – INDIANA PACERS 139:129

• Było to zdecydowanie jedno z najciekawszych spotkań poprzedniej nocy. Damian Lillard poprowadził swoją drużynę do zwycięstwa notując 50 punktów, 6 zbiórek oraz 13 asyst.
  • Jest pierwszym graczem w historii Portland Trail Blazers, który w trzech meczach z rzędu notował 40+ punktów. Do gry po trzymeczowej absencji wrócił C.J. McCollum notując na swoje konto 28 punktów.
  • Po stronie Indiany Pacers wyróżniał się Domantas Sabonis notując drugie triple-double w karierze – 27 punktów, 14 asyst i 11 zbiórek. Ekipa z Indianapolis nie wygrała w Portland od 11 meczów.
  • Pacers grali bez Malcolma Brogdona, który musi przebrnąć przez specjalny protokół NBA dotyczący wstrząśnienia mózgu. W meczu przeciwko Phoenix Suns został mocno uderzony łokciem i przed powrotem musi przejść kilka testów.
  • Prowadzenie Blazers w drugiej połowie urosło już do 21 punktów. Pacers zbliżyli się na 96:103 pod koniec trzeciej kwarty, ale to wszystko na co było ich stać tej nocy.