Zaledwie trzy dni po sromotnej porażce w Milwaukee, Washington Wizards wzięli rewanż na Bucks. Tym razem Czarodzieje przed własną publicznością zwyciężyli 107:102, a bohaterem spotkania okazał się Otto Porter Jr., który zdobył 32 punkty. Aż 42 minuty na parkiecie spędził Marcin Gortat.

MILWAUKEE BUCKS – WASHINGTON WIZARDS 102:107

W piątek, dzień przed wigilią, Washington Wizards rozegrali jeden ze swoich najsłabszych meczów w sezonie 2016/17. Podopieczni Scotta Brooksa nie mieli żadnych argumentów w starciu z Milwaukee Bucks i w Wisconsin przegrali różnicą aż 27 punktów. Okazja do rewanżu natrafiła się szybko, bo zaledwie trzy dni po tym spotkaniu. Tym razem Czarodzieje nie zawiedli i we własnej hali triumfowali 107:102.

Kluczowe wydarzenia tego pojedynku rozegrały się w czwartej kwarcie. Zdecydowanie lepiej rozpoczęli ją Bucks, którzy po kilku minutach i dobrych akcjach Michaela Beasleya objęli 10-punktowe prowadzenie. Wizards zmuszeni byli natychmiastowo gonić wynik i trzeba przyznać, że odpowiedzieli w najlepszy możliwy sposób. Gospodarze zaliczyli bowiem serial 15-2, przez ponad sześć minut ograniczając przeciwników do zaledwie jednego celnego rzutu z gry.

Świetne zawody rozegrał Otto Porter Jr., który zdobył dla zwycięzców aż 32 punkty, trafiając przy tym pięć rzutów z dystansu, co jest jego nowym rekordem kariery. Po ostatniej z jego trójek, Wizards odskoczyli na cztery punkty, przekreślając szanse rywali na odwrócenie losów rywalizacji w ostatnich sekundach. Bradley Beal zakończył mecz z dorobkiem 22 oczek (5-14 FG, 9-10 FT), a John Wall zapisał double-double: 18 punktów i 16 asyst (najwięcej w tym sezonie). 42 minuty na parkiecie spędził Marcin Gortat. Środkowy nie odegrał większej roli w ofensywie, zdobył tylko cztery punkty (2-5 FG), ale miał 13 zbiórek.

Po stronie przegranych znów wyróżniał się Giannis Antetokounmpo, który obok swojego nazwiska zanotował 22 punkty (7-12 FG), 12 zbiórek i 7 asyst. 20 oczek dodał Tony Snell (6-11 3PT), natomiast 16 wniósł z ławki Greg Monroe.

Oba zespoły wracają do gry w środę. Wizards podejmować będą Indianę Pacers, podczas gdy Bucks czeka wyjazdowa potyczka z Detroit Pistons.