Wyniki NBA: Wielki pojedynek Doncicia z Leonardem!

9
5751

W nocy z wtorku na środę w NBA rozegrano tylko jeden mecz, ale za to jaki! Dallas Mavericks podejmowali Los Angeles Clippers. Byliśmy świadkami wielkiego pojedynku Kawhi Leonarda z Luką Donciciem. Obaj zdobyli po 36 punktów, a Luce zabrakło jednej asysty do triple-double. Wygrali jednak Clippers 110:107.

Dallas Mavericks – Los Angeles Clippers 107:110

Statystyki na ESPN

• Jeszcze niespełna trzy minuty przed końcem spotkania Mavs prowadzili 98:97, ale Landry Shamet trafił dwa razy z dystansu i minutę później było już 105:98 dla Clippers. Wejściem pod kosz odpowiedział Luka Doncić, ale w następnej akcji Kawhi Leonard trafił z dystansu i goście prowadzili już 108:100.
  • Na minutę i osiem sekund przed końcem „trójką” popisał się Doncić, a w kolejnej akcji wsad zaliczył Maxi Kleber i kiedy zegar pokazywał 24,6 sekundy do końca spotkania, to Clippers prowadzili tylko 108:105. Faulowany JaMychal Green nie wykorzystał żadnego z dwóch rzutów wolnych. Szansę mieli więc Mavs. Doncić był jednak faulowany i … też nie trafił osobistych. Drugiego spudłował celowo, bo liczył na zbiórkę w ataku swoich kolegów.
  • Mavericks musieli faulować i na sześć sekund przed końcem Leonard trafił oba rzuty wolne, a gospodarzom nie starczyło już czasu na odrobienie strat. Punkty spod kosza zdobył Doncić, ale było to na 0,6 sekundy przed końcem. Clippers wygrali 110:107.
  • Był to pojedynek Luki Doncicia z Kawhi Leonardem. Obaj zdobyli po 36 punktów. Donciciowi zabrakło jednej asysty do triple-double, a Leonard aż 11 punktów (w tym jedyną trójkę w meczu) zdobył w czwartej kwarcie.
  • Doncić – 36 punktów (12/26 z gry, 3/12 za 3, 9/14 za 1), 10 zbiórek, 9 asyst.
  • Leonard – 36 punktów (12/29 z gry, 1/9 za 3, 11/12 za 1), 11 zbiórek, 2 asysty, 3 przechwyty, 2 bloki.
  • Dużym wsparciem dla Clippers okazał się Landry Shamet, który zdobył 18 punktów (5/8 za 3). 16 punktów z ławki zdobył Lou Williams, ale trafił tylko 5 z 19 rzutów z gry.
  • Do składu Mavericks po trzech tygodniach wrócił Kristaps Porzingis. Spędził na parkiecie 27 minut – zdobył 10 punktów i zebrał na tablicach dziewięć piłek. Trafił jednak tylko 4 z 17 rzutów z gry (1/8 za 3).
  • Niestety wygląda na to, że Mavs stracili Dwighta Powella, który najprawdopodobniej zerwał ścięgno Achillesa (nagranie poniżej).
  • Pod nieobecność Porzingisa Powell rzucał średnio 13 punktów przy skuteczności ponad 70% z gry.
  • Clippers wyraźnie wygrali walkę na deskach 57:49. Zebrali aż 20 piłek na atakowanej tablicy, przy tylko 12 zbiórkach w ataku Mavericks.
  • W Clippers wciąż nie gra kontuzjowany Paul George. Opuścił sześć ostatnich spotkań, ale ma wrócić w najbliższych dniach.
  • Clippers przerwali serię czterech wygranych z rzędu Mavericks. Pod koniec listopada zrobili to samo. Wtedy Mavs mieli na koncie pięć wygranych z rzędu, ale zostali zatrzymani przez Clippers. Ostatnie starcie ClippersMavericks zostanie rozegrane w Los Angeles 17 marca. Pierwsze dwa starcia tych drużyn odbyły się w Dallas.
  • W niedzielę kończy się duża wyprzedaż w oficjalnym sklepie Nike. Mamy kod, który daje dodatkowe 20% zniżki na produkty z wyprzedaży. Więcej informacji tutaj.

Pojedynek Doncicia z Leonardem:

Kontuzja Dwighta Powella:

W jednej z akcji Leonard popisał się efektownym wsadem:

Skróty:

NBA: Drummond, Love, Aldridge, kto jest na liście transferowej?

Tabela NBA po dzisiejszym meczu:

Dodatkowe 20% zniżki na produkty z wyprzedaży w oficjalnym sklepie Nike!

• Poprzedni artykułNBA: Jak Jaylen Brown wsadził nad LeBronem Jamesem!
    Następny artykułNBA: Dziś debiut Ziona! Jak mu pójdzie?
    Założył PROBASKET w 2001 roku. Pisał o koszykówce w Dzienniku Metro i Onet.pl. Od 12 roku życia trenował kosza. Studiował w USA, gdzie grał z drużyną Junior College'u w mistrzostwach Stanów Zjednoczonych. Po powrocie do Polski przez cztery lata był trenerem na poziomie kadetów i juniorów. Skomentował ponad 100 meczów NBA i WNBA w Orange sport i Canal+ Sport oraz Igrzyska Olimpijskie w nSport HD. W latach 2013-2016 pełnił rolę rzecznika prasowego reprezentacji Polski koszykarzy. Był z kadrą na dwóch EuroBasketach - współtworzył projekt Kosz Kadra. Przez sześć lat w Polskiej Lidze Koszykówki wdrażał strategię komunikacji (WWW, video i Social Media). Jest specjalistą w dziedzinie Public Relations oraz Marketingu w sporcie. Obecnie prowadzi polskie biuro prasowe Jeremiego Sochana oraz odpowiada za kwestie marketingowe Sochana na Polskę.