Kolejne w tym sezonie triple-double dla Russella Westbrooka. Zawodnik Oklahoma City Thunder poprowadził swój zespół do zwycięstwa nad New York Knicks 112:103. Atlanta Hawks postawili ciężkie warunki graczom Golden State Warriors tocząc wyrównany bój z byłymi Mistrzami NBA. Ostatecznie jednak czwartą kwartę lepiej rozgrali gracze z Oakland i wygrali 105:100. Miami Heat, po słabej pierwszej połowie przegrali z Boston Celtics 112:104. Kolejny dobry mecz Bradley’a Beala (31 punktów) pozwolił Washington Wizards wygrać u siebie z Sacramento Kings 101:95. Problemów ze zwycięstwem nie mieli natomiast gracze Toronto Raptors. Kanadyjczycy pewnie pokonali Philadelphię 76ers 122:95. Podobnie jak Charlotte Hornets, którzy z kwitkiem odprawili koszykarzy Memphis Grizzlies wygrywając na wyjeździe 104:85. Utah Jazz prowadzeni przez Gordona Haywarda oraz George’a Hilla pokonali młodzież z Minnesotty 112:103.

NEW YORK KNICKS (8-9) – (11-8) OKLAHOMA CITY THUNDER 103:112

Kolejne triple-double Russella Westbrooka zapewniło zwycięstwo Oklahoma City Thunder w starciu przeciwko New York Knicks. Zawodnik zakończył spotkanie z 27 punktami, 18 zbiórkami i 14 asystami. Jest to jego trzecie z rzędu, a ósme w całym sezonie triple-double.
Zawodnik Thunder już w połowie meczu legitymował się statystykami rzędu 14 oczek, 10 zbiórek oraz 9 asyst. Po dzisiejszym spotkaniu jego średnie z całego sezonu wynoszą 30,9 pkt, 11,3 as., 10,3 zb.
Duży wkład w zwycięstwo mieli także wysocy gracze z Oklahomy. Enes Kanter zakończył mecz z 27 punktami oraz 10 zbiórkami, a Steven Adams swoje zawody zakończył również z double-double (14 oczek, 10 zebranych piłek). Jest to trzecie z rzędu zwycięstwo Thunder, którzy do tej pory grają falowo i nie równo.
Dla przegranych najlepszy punktowy wynik w sezonie ustalił Derrick Rose, który zdobył 30 punktów. Dobrze wspierał go także Kristaps Porzingnis, autor 21 oczek. Carmelo Anthony zakończył, co prawda mecz z 18 oczkami, ale trafił ledwie 4/19 z gry. Porażka z OKC przerywa passę pięciu kolejnych zwycięstw Knicks w Medison Square Garden.
Początek spotkania nie zapowiadał takiego obrotu spraw. Knicks prowadzili w pierwszej części jedenastoma punktami, a na początku drugiej części wydawać się mogło, że kontrolują przebieg wydarzeń. Z czasem jednak duet Westbrook-Kanter coraz bardziej zaczął się rozkręcać, czego efektem było stopniowe zmniejszanie strat.
Thunder od początku przenosin z Seattle mają w pojedynkach z Knick bilans 11-5. Dla Billy’ego Donovana pojedynek z Knicks jest w jakimś sensie szczególny, ponieważ jako zawodnik grał w Nowym Jorku w sezonie 1987/1988. Po meczu stwierdził, że nie spodziewał się ilu znajomych przyjdzie na to spotkanie.
Zawodnik Knicks, Lance Thomas, który pauzuje od 12 listopada z powodu urazu lewej kostki uczestniczy w indywidualnych zajęciach na siłowni, jednak trener Jeff Hornacek nie jest w stanie stwierdzić kiedy zawodnik wróci w pełni sił na boisko.
O ile Joakim Noah nie prezentuje dotychczas takiej formy jakiej chcieliby kibice NYK, to w oczach trenera Donovana (który również był jego uczelnianym trenerem) jest niezwykle ważnym ogniwem dla Knicks, ponieważ ma ogromne serce do gry i w każdym meczu jest skupiony wyłącznie na wygrywaniu.

MIAMI HEAT (5-12) – (10-7) BOSTON CELTICS 104:112

Boston Celtics grając świetnie w drugiej kwarcie pokonali Miami Heat 112:104. Ojcami sukcesu byli Isiah Thomas (25 punktów, 8 asyst) oraz Avery Bradley (18 punktów). Po drugiej stronie parkietu świetny mecz rozegrał Goran Dragić, który ustanowił swoje rekordy sezonu zarówno w punktach (27), jak i w asystach (17). Pod koszem natomiast dobrze sobie radził Hassan Whiteside, który zdobył 25 punktów oraz zebrał 17 piłek. To jednak nie wystarczyło, by pokonać Celtów, którzy wygrali już czwarty mecz z rzędu przeciwko Heat.
Po słabej pierwszej połowie, ekipa Erica Spoelstry wyszła na drugą połowę bardziej zmotywowana i gotowa do gry, jednak ich lepsza gra nie uchroniła ich przed porażką. Ekipa z Florydy wyrównała swój niechlubny rekord tego sezonu pod względem najniższej ilości punktów w jednej kwarcie. W drugiej części zdobyli jedynie 12 oczek.
Al Horford opuścił spotkanie przeciwko Heat, ze względu na narodziny swojego drugiego dziecka, ale już we wtorek będzie razem z zespołem uczestniczył w treningach.
Heat przestrzelili pierwszych czternaście rzutów z dystansu w meczu przeciwko C’s. Pierwszy celny rzut z dystansu oddał dopiero w trzeciej kwarcie Josh Richardson. Whiteside natomiast blokując w tym spotkaniu dwa rzuty przedłużył swoją serię meczów z co najmniej jednym blokiem do 46.
Kolejnym problemem dla Heat wydają się być kontuzje. Goran Dragić wrócił po dwumeczowej absencji. Willie Reed może wrócić, ale przeciwko C’s jeszcze nie grał. Justice Winslow opuścił już ósmy mecz ze względu na kontuzję lewego nadgarstka. Dion Waiters oraz Tyler Johnson również nie grali ze względu na drobne urazy.

WASHINGTON WIZARDS (6-10) – (7-11) SACRAMENTO KINGS 101:95

TORONTO RAPTORS (11-6) – (4-14) PHILADELPHIA 76ERS 122:95

MINNESOTTA TIMBERWOLVES (5-12) – (10-8) UTAH JAZZ 103:112

MEMPHIS GRIZZLIES (11-7) – (10-7) CHARLOTTE HORNETS 85:104

GOLDEN STATE WARRIORS (16-2) – (10-8) ATLANTA HAWKS 105:100