Wyniki NBA: Warriors wygrali bez Stepha. Niespodzianki w Charlotte i Cleveland

22
4702

Rockets bez Westbrooka i Gordona przegrali w Charlotte. Nieoczekiwana przegrana Nuggets w Cleveland! Warriors wygrali mimo braku Stepha Curry’ego! Co jeszcze wydarzyło się tej nocy w NBA?

Charlotte Hornets – Houston Rockets 108:99

Statystyki na ESPN

• W spotkaniu nie uczestniczyli kluczowi gracze RakietRussell Westbrook i Eric Gordon.
  • Koszykarze Hornets rozpoczęli mecz od niezwykle rzadko spotykanego na parkietach NBA prowadzenia 20:0. Niemoc strzelecką Rakiet na 5:04 przed końcem pierwszej kwarty przełamał Robert Covington, celnie trafiając za trzy punkty. Mimo ogromnych problemów ze skutecznością, graczom z Houston udało się uzyskać w pierwszej kwarcie 17 punktów (17:30).
  • Po pierwszej połowie ekipa Hornets bezpiecznie trzymała dystans prowadząc 14 punktami (57:43). Bardzo dobrze grający tercet Rakiet Harden-Covington-Green zdecydowanie zmniejszył straty i po trzech kwartach gracze z Północnej Karoliny prowadzili już tylko sześcioma punktami (82:76).
  • Czwarta kwarta należała już do Charlotte Hornets, a najskuteczniejszym z graczy w tej części gry został Devonte’ Graham, który dla Szerszeni zdobył 10 punktów.
  • Najwięcej punktów dla zwycięzców zdobył Terry Rozier (24), trafiając 6 razy za trzy. Rozgrywający Charlotte miał też 6 asyst. Jedno oczko mniej zanotował wspomniany wcześniej Graham (23), notując również 6 asyst. Natomiast 22 punkty dołożył PJ Washington, będąc na najlepszej po stronie zwycięzców skuteczności z gry (8/11, 73%).
  • Triple-double zanotował James Harden (30 punktów, 10 zbiórek i 14 asyst), zaliczając też 10 strat. 25 punktów, w tym 7 trójek zapisał na swoje konto Robert Covington. 20 punktów (10/15 z gry, 67%) i 8 zbiórek dołożył Jeff Green. [relacja: Mateusz Malinowski]
  • Czy wiecie, że specjalnej kategorii o typowaniu NBA polecaliśmy typy na Hornets i Warriors? Zobaczcie nasz specjalny artykuł, gdzie tłumaczymy na czym polega „zakład bez ryzyka”.
  • Żarty z Jamesa Hardena! Po tej akcji komentator powiedział: „That’s history, folks. A quadruple-double for James Harden in points, rebounds, assists and turnovers„. Czyli przez dziesiątą stratę w meczu można powiedzieć, że Harden uzyskał „quadruple-double”, co jest oczywiście złośliwością.

Detroit Pistons – Utah Jazz 105:111

• Przed spotkaniem zdecydowanym faworytem pojedynku byli „Jazzmani”, którzy wygrali siedem ostatnich spotkań z Pistons, a w bieżącym sezonie nie przegrali od czterech meczów. Pistons z kolei wygrali zaledwie raz na przełomie minionych dziesięciu spotkań.
  • Starcie dużo lepiej rozpoczęli goście, którzy już w pierwszej odsłonie rozpoczęli ucieczkę z wynikiem. Świetnie dysponowany tej nocy był Bojan Bogdanović, autor 32 punktów. Swoje dorzucili również Donovan Mitchell (25 pkt) czy wchodzący z ławki rezerwowych Jordan Clarkson (14 pkt). Utah odskoczyło z wynikiem na 22 oczka.
  • Pod nieobecność liderów „Tłoków” w osobach Blake’a Griffina czy Derricka Rose’a ciężar gry na swoje barki wziął Christian Wood. 24-latek zdobył łącznie 30 punktów oraz 11 zbiórek i walnie przyczynił się do odrobienia strat i wyrównania wyniku w czwartej kwarcie.
  • Podopieczni Quina Snydera nie pozwolili jednak odebrać sobie prowadzenia i po serii 16:2 raz jeszcze zdecydowanie odskoczyli. Mimo wszystko gospodarze potrafili znaleźć odpowiedź na wyczyny przyjezdnych, lecz w końcowych minutach zabrakło skuteczności.
  • Katastrofalna seria „Tłoków” trwa w najgorsze. Jazz z kolei wykorzystują potknięcia Houston Rockets i wskakują na 4. miejsce w tabeli Konferencji Zachodniej. [relacja: Krzysztof Dziadek}

Cleveland Cavaliers – Denver Nuggets 104:102

• Jamal Murray próbował takiego samego rzutu z półdystansu z odejścia, który dał Nuggets wygraną w Charlotte. Tym razem nie trafił i nie było dogrywki. Cavs wygrali 104:102.
  • Kevin Love zdobył 27 punktów (5/11 za 3), Collin Sexton dołożył 25, a Cedi Osman 20 (5/6 za 3).
  • Matthew Dellavedova ustanowił swój nowy rekord asyst w jednym meczu – 14.

Memphis Grizzlies – Atlanta Hawks 118:101

Golden State Warriors – Philadelphia 76ers 118:114

• Sixers w dalszym ciągu mają problemy ze zdrowiem kilku kluczowych graczy i nie mogą skompletować wyjściowej piątki z początku sezonu. Poza grą wciąż pozostają bowiem Ben Simmons, Joel Embiid i Josh Richardson.
  • Pod nieobecność największych gwiazd ciężar gry „Szóstek” spada na m.in. Tobiasa Harrisa (24 pkt), który wiódł dziś prym w szeregach Philadelphii. Dobry występ zaliczył również Al Horford, autor 22 punktów i 10 zbiórek.
  • 76ers od początku byli stroną przeważającą i niemal przez całe spotkanie utrzymywali skromne prowadzenie oscylujące w granicach pięciu oczek. Trafienia Damiona Lee (24 pkt), Erica Paschalla (23 pkt) czy Mychala Muldera (18 pkt) utrzymywały Warriors w grze.
  • Kluczowe okazały się końcowe dwie minuty. Gospodarze wykorzystali chwilową niemoc strzelecką Szóstek i za sprawą trójki Muldera objęli prowadzenie (110:108). Na niespełna 30 sekund przed syreną istotym blokiem popisał się Marquese Chriss (13 punktów, 10 zbiórek, 8 asyst), a przy ostatnim posiadaniu Philly linię boczną przekroczył Furkan Korkmanz (3 pkt, 1/5 zza łuku), przekreślając tym samym szanse gości na zwycięstwo.
  • Zespół Bretta Browna notuje trzecią porażkę na przełomie ostatnich czterech spotkań. Po zwycięstwie Indiany Pacers 76ers spadli na 6. miejsce w tabeli Konferencji Wschodniej. [relacja: Krzysztof Dziadek]
  • Czy widzieliście naszą propozycję typu na ten mecz? Szukamy dobrych rozwiązań na „zakład bez ryzyka„. Zobacz co mogła wygrać osoba, która postawiła na wygraną dziś w nocy Hornets i Warriors. To była jedna z naszych propozycji.

Portland Trail Blazers – Sacramento Kings 111:123

• Był to bezpośredni pojedynek drużyn, które walczą o play-offy. W takich sytuacjach mówi się, że wygrana jest podwójna, bo nie tylko zaliczamy zwycięstwo, ale i nasz bezpośredni rywal notuje porażkę.
  • Kings do zwycięstwa poprowadził Bogdan Bogdanović – 27 punktów (7/11 za 3), a 22 dodał wchodzący z ławki Buddy Hield (6/9 za 3).
  • To był trzeci mecz Damiana Lillarda po powrocie. Wcześniej nie grał przez ponad dwa tygodnie z powodu kontuzji. W tym meczu nie mógł jednak znaleźć sposobu na zdobywanie punktów (4/15 z gry, w tym 2/10 za 3). Zdobył tylko 12 punktów.
  • CJ McCollum też tej nocy nie błyszczał – 19 punktów (7/15 z gry).

W trakcie meczu doszło do przepychanki:

• Poprzedni artykułWażne! Mecze NBA godzinę wcześniej!
    Następny artykułWyjątkowa niedziela z NBA NA ŻYWO! Derby Los Angeles już o 20:30!
    Założył PROBASKET w 2001 roku. Pisał o koszykówce w Dzienniku Metro i Onet.pl. Od 12 roku życia trenował kosza. Studiował w USA, gdzie grał z drużyną Junior College'u w mistrzostwach Stanów Zjednoczonych. Po powrocie do Polski przez cztery lata był trenerem na poziomie kadetów i juniorów. Skomentował ponad 100 meczów NBA i WNBA w Orange sport i Canal+ Sport oraz Igrzyska Olimpijskie w nSport HD. W latach 2013-2016 pełnił rolę rzecznika prasowego reprezentacji Polski koszykarzy. Był z kadrą na dwóch EuroBasketach - współtworzył projekt Kosz Kadra. Przez sześć lat w Polskiej Lidze Koszykówki wdrażał strategię komunikacji (WWW, video i Social Media). Jest specjalistą w dziedzinie Public Relations oraz Marketingu w sporcie. Obecnie prowadzi polskie biuro prasowe Jeremiego Sochana oraz odpowiada za kwestie marketingowe Sochana na Polskę.