Wyniki NBA: Triple-double Westbrooka i Irvinga. Game-winner Jokicia!

29
3962

Luka Doncić popisał się efektownym wsadem z faulem na niespełna sześć sekund do końca czwartej kwarty. Mavs objęli prowadzenie, ale w ostatniej akcji Nikola Jokić trafił równo z syreną i zespół Nuggets wygrali z Dallas 100:99. Donciciowi zabrakło jednej asysty do triple-double. W pozostałych czwartkowych meczach warto zwrócić uwagę na triple-double Russella Westbrooka i Kyrie’go Irvinga, przegraną Thunder w Indianapolis oraz bezpośredni pojedynek LeBrona Jamesa z Kawhi Leonardem. Raptors pokonali u siebie Lakers.

Denver Nuggets – Dallas Mavericks 100:99

• Było 20 sekund do końca. Mavs przegrywali 97:98. Piłka w rękach Doncicia. Słoweniec przekozłował na połowę Nuggets, wykorzystał nieporozumienie w obronie, minął i skończył akcję efektownym wsadem!
  • Doncić nie trafił osobistego i Mavs prowadzili 99:98. Nuggets mieli jednak niespełna sześć sekund na rozegranie akcji. Piłka trafiła do Nikoli Jokicia, a ten… trafił dziwny rzut równo z końcową syreną zapewniając Nuggets wygraną.
  • Donciciowi zabrakło jednej asysty do triple-double. Zdobył 24 punkty i miał 11 zbiórek oraz dziewięć asyst. Doncić trafił 10 z 23 rzutów z gry, ale z dystansu miał tylko 1/8, a z osobistych zaledwie 3/7.
  • Najlepszym strzelcem Nuggets okazał się Paul Millsap – 33 punkty.
  • To siódma z rzędu przegrana Mavericks (to ich najdłuższa taka seria w tym sezonie).
  • To czwarta wygrana Nuggets różnicą jednego punktu w tym sezonie.
  • Nuggets mają bilans 14-3 w meczach, które kończą się różnicą czterech lub mniej punktów.

Indiana Pacers – Oklahoma City Thunder 108:106

• Jeszcze siedem minut przed końcem czwartej kwarty Thunder prowadzili 92:83. Na 6:25 do końca było 96:85 dla OKC, a po „trójce” Paula George’a z rogu na 5:28 do końca Thunder mieli 99 punktów, a Pacers 90. Nic nie wskazywało na to, że gospodarze będą w stanie odwrócić losy tego spotkania.
  • „Trójkami” popisali się jednak Wesley Matthews i Bojan Bogdanović, a Darren Collison trafił spod kosza i było zaledwie 98:99.
  • Pacers wyszli na prowadzenie 102:101 na niespełna trzy minuty przed końcem.
  • W kluczowym momencie przy stanie 106:106 George stracił piłkę, a było 38 sekund do końca.
  • W ostatniej akcji Boganović próbował zdobyć punkty, które dałyby Pacers wygraną. Nie trafił z półdystansu, ale na zbiórkę poszedł Matthews, który złapał piłkę i od razu dobił. Na tablicy pojawił się wynik 108:106 i zaledwie 1,8 sekundy do końca.
  • Rzutu na zwycięstwo nie trafił Westbrook.
  • Pacers wygrali czwartą kwartę 27:18.
  • Najlepszym strzelcem Pacers był wchodzący z ławki Domantas Sabonis – 26 punktów, 7 zbiórek i 4 asysty.
  • Bojan Bogdanović zdobył 23 punkty, Darren Collison 17, a Wesley Matthews 16.
  • Paul George rzucił 36 „oczek” i miał 6 zbiórek oraz 5 asyst.
  • Triple-double zaliczył Russell Westbrook – 19 punktów, 14 zbiórek i 11 asyst, a do tego 4 przechwyty, 2 bloki przy 4 stratach.

Toronto Raptors – Los Angeles Lakers 111:98

• LeBron James zdobył 29 punktów (12/23 z gry) i zaliczył cztery zbiórki oraz sześć asyst.
  • Raptors nie mieli problemów z pokonaniem Lakers, mimo że Pascal Siakam trafił zaledwie 3 z 16 rzutów z gry. Skuteczniejszy był za to Kawhi Leonard – 25 punktów (8/20 z gry, 8 zbiórek, 4 asysty).

Boston Celtics – Sacramento Kings 126:120

• Kings dobrze rozpoczęli to spotkanie. Rzucili aż 38 punktów w pierwszej kwarcie (38:25). Pod koniec drugiej kwarty Celtics odrobili straty, ale w trzeciej kwarcie znów Kings wyszli na prowadzenie (76:65 na 8:21 do końca 3kw.).
  • Pod koniec trzeciej kwarty Celtics zaliczyli serię 14:0 i na 55 sekund przed końcem trzeciej odsłony wyszli na prowadzenie 91:89.
  • W czwartej kwarcie Celtics przejęli inicjatywę i po kolejnych punktach Irvinga prowadzili 113:103 na 4 minuty przed końcem spotkania. Na 2:20 do końca gospodarze zyskali bezpieczną przewagę 120:108. Kings próbowali jeszcze wrócić do gry, ale prowadzenie Celtics było zbyt wysokie, a czasu mieli zbyt mało.
  • W pewnym momencie spotkania Celtics przegrywali różnicą 17 punktów!
  • Buddy Hield zdobył 34 punkty i miał 7 asyst (14/24 z gry, w tym 6/10 za 3).
  • Harrison Barnes zdobył 20 punktów (7/12 z gry) i miał 5 zbiórek oraz 4 asysty.
  • Celtics do zwycięstwa poprowadził Kyrie Irving. Zdobył 31 punktów i miał 12 asyst oraz 10 zbiórek. Irving trafił 11 z 28 rzutów z gry (w tym 1/9 za 3).
  • Marcus Morris dołożył 21 punktów (miał też 13 zbiórek), a Jayson Tatum zdobył 15 „oczek”.
  • Bardzo dobre wejście z ławki zaliczył Jaylen Brown – 22 punkty przy skuteczności 9/16 (w tym 3/4 za3).

Orlando Magic – Cleveland Cavaliers 120:91

Utah Jazz – Minnesota Timberwolves 120:100

Tylko dla wtajemniczonych i czytających uważnie 🙂 Założyliśmy na Facebooku specjalną grupę dyskusyjną dla czytelników i przyjaciół PROBASKET.

Grupa jest zamknięta, ale zapraszamy do niej wszystkich pozytywnych fanów NBA – https://www.facebook.com/groups/probasketpl/ – to ma być miejsce, gdzie będziemy dzielić się spostrzeżeniami i wymieniać doświadczeniami. Dołącz do grona pozytywnych fanów NBA.

Czy wiesz, że na stronie PZBUK możesz oglądać mecze NBA NA ŻYWO?

Dostęp do transmisji meczów NBA na stronie PZBUK ma każdy zarejestrowany użytkownik, który ma minimum złotówkę na koncie gracza. Transmisje są dostępne zarówno w przeglądarce na komputerach, jak i w telefonach komórkowych. Mecze NBA są z oryginalnym amerykańskim komentarzem – zdarza się, że mecz jest bez komentarza.

Jeśli chcesz skorzystać z możliwości strony PZBUK, to zwróć uwagę na specjalną ofertę powitalną.

Jeśli postawisz swój pierwszy zakład za minimum 50zł i po kursie 1,8 lub większym, to niezależnie od tego czy ten zakład wygra czy przegra, przy kolejnym logowaniu dostaniesz od PZBUK dodatkowy darmowy zakład o wartości 50zł – do wykorzystania oczywiście w serwisie PZBUK.

Co ciekawe PZBUK jako jedyny bukmacher na rynku nie ma warunków obrotu dla darmowego zakładu. Czyli, jeśli zagrasz za minimum 50zł po kursie co najmniej 1,8, to przy kolejnym logowaniu otrzymasz darmowy zakład 50zł – wszystkie wygrane z niego możesz od razu wypłacić na konto lub grać dalej, to będzie Twoja decyzja.

Aby korzystać ze strony PZBUK należy mieć skończone 18 lat.