Pięciomeczowa noc i kilka znakomitych indywidualnych występów. LeBron James poprowadził Cavaliers do pewnej wygranej z Pistons notując na swoje konto triple-double. Ta sama sztuka udała się Russellowi Westbrookowi. Lider Thunder w zwycięstwie swojej drużyny nad Nets rozdał aż 19 asyst. Bardzo słaby gatunkowo mecz miał miejsce w Madison Square Garden. Knicks ostatecznie wygrali 87:81, ale kontuzji nogi nabawił się Kristaps Porzingis. W międzyczasie Pelicans rozbili na własnym parkiecie Blazers 100:77. W ostatnim starciu dnia Warriors musieli w czwartej kwarcie gonić Sixers. Udało im się obronić własny parkiet dzięki dobrej postawie trójki All-Starów.

PORTLAND TRAIL BLAZERS – NEW ORLEANS PELICANS 77:100

Ekipa z Nowego Orleanu najwyraźniej nie chce tak szybko rezygnować z walki o play-offy. W meczu z Portland Trail Blazers, zespół Pelikanów do zwycięstwa poprowadził środkowy – DeMarcus Cousins. To pierwsze spotkanie zawodnika, w którym stanowił wyraźną przewagę, odkąd dołączył do drużyny Alvina Gentry’ego. Starcie przeciwko ekipie z Oregonu rozstrzygnęło się relatywnie szybko. New Orleans Pelicans już w pierwszej kwarcie objęli prowadzenie i nie oddali go do samego końca. Gracze trenera Terry’ego Stottsa byli tej nocy wyjątkowo bezradni.

Dla Cousinsa to nadal okres adaptacji do zupełnie nowych warunków. Środkowy szuka obok Anthony’ego Davisa miejsca, w którym nie będzie przeszkadzał i otworzy sobie możliwości, jakie miał w Sacramento, gdzie wielokrotnie decydował o zwycięstwach miejscowych Kings. Pels tak czy inaczej nie są w stanie zbyt wiele ugrać, nawet jeśli awansowaliby do fazy play-offs. Priorytetem dla drużyny z Luizjany powinno być skupienie się na dwójce All-Starów i obudowanie wokół nich składu na kolejne rozgrywki.

Cousins zawody przeciwko Blazers skończył mając na koncie 22 punkty (9/22 FG, 4/10 FT), 9 zbiórek, 3 asysty, 3 przechwyty i blok. Spudłował wszystkich pięć prób zza lini trzech punktów. Mecz z double-double 15 oczek (5/15 FG, 5/6 FT), 15 zbiórek, 2 asysty, 2 przechwyty i 3 bloki skończył silny skrzydłowy – Anthony Davis. Z ławki 13 punktów dołożył niedawno podpisany Jordan Crawford, który wrócił do najlepszej ligi świata po kilku sezonach tułaczki. Do tej pory spisywał się naprawdę przyzwoicie.

Blazers przyjechali do Nowego Orleanu bez energii, jakości i chyba chęci rywalizacji. Zostali przez Pelicans rozgnieceni, mimo iż to oni przyjeżdżali jako zespół z większymi szansami na awans do play-offów. Damian Lillard skończył noc z 29 punktami (8/18 FG, 4/7 3PT, 9/9 FT), 3 zbiórkami i 2 asystami. Tylko 8 punktów z 12 rzutów C.J.-a McColluma. Z ławki 10 oczek dołożył Shabazz Napier. Na kolejny mecz gracze z Oregonu jadą do San Antonio. Natomiast Pelicans opuszczą miasto, by na Florydzie odwiedzić Miami Heat.

PHILADELPHIA 76ERS – GOLDEN STATE WARRIORS 104:106

Zdecydowanie najciekawsze rywalizacja tego dnia. Golden State Warriors nadal mają problemy z ustabilizowaniem formy pod nieobecność Kevina Duranta. Poprzedniej nocy dali się zaskoczyć młodzieńczej sile Philadelphii 76ers. Zespół z Miasta Braterskiej Miłości był naprawdę bliski sprawienia niespodzianki w Oracle Arena. To były jednak 29 urodziny Stephena Curry’ego i rozgrywający wspólnie z Draymondem Greenem – nie mieli zamiaru okazywać swojej gościnności względem drużyny Bretta Browna. Potrzebowali jednak bardzo mocnej czwartej kwarty, by w końcu uporać się z przeciwnikiem.

Steph znowu miał poważne problemy strzeleckie, ale odblokował się na niecałe 6 minut przed końcem, gdy trafił pierwszą, a chwilę później drugą trójkę dając GSW prowadzenie 104:99. Obie okazały się kluczowe dla ostatecznego rozstrzygnięcia. Czwartą kwartę gospodarze rozpoczynali przegrywając 12 punktami! – Muszę po prostu przetrwać ten okres. Gdy czuję się dobrze, oczekuje, że te rzuty będą wpadać, dlatego to jest tak bardzo frustrujące – mówi lider Wojowników. Dzięki zwycięstwu zespół Steve’a Kerra przerwał serię trzech porażek z rzędu. Koledzy i sztab trenerski w Oakland nie mają wątpliwości – wkrótce Curry rozegra mecz, w którym przełamie niemoc.

Lepiej żeby pudłował teraz niż w maju czy czerwcu – mówił Klay Thompson. Curry w swoje 29 urodziny zanotował 29 punktów (8/23 FG, 5/13 3PT, 8/8 FT), 6 zbiórek, 5 asyst i 3 przechwyty. Z bardzo dobrej strony zaprezentował się silny skrzydłowy zespołu – Draymond Green. De facto rozegrał jeden ze swoich najlepszych meczów w sezonie zdobywając 20 oczek (4/12 FG, 11/14 FT), 8 zbiórek, 8 asyst, 4 przechwyty i aż 6 bloków! Bardzo kompleksowa linijka od All-Stara z Oakland. Z 28 punktami (10/22 FG, 5/9 3PT), 2 zbiórkami i asystą spotkanie zakończył Klay Thompson. Z ławki 10 oczek dołożył nowy gracz drużyny – Matt Barnes.

Trochę ta porażka nas boli, bo mieliśmy szansę na wyjazdowe zwycięstwo – mówił z kolei Brett Brown – szkoleniowiec Szóstek. Ostatni raz 76ers wygrali w Oakland 31 grudnia 2011. Tymczasem Dario Sarić kontynuuje świetną grę. Poprzedniej nocy zanotował 25 punktów (11/20 FG, 2/6 3PT), 7 zbiórek, 6 asyst, 3 przechwyty i 2 bloki. Notuje liczby, które powinny przybliżyć go do nagrody dla najlepszego debiutanta sezonu. Kolejne 22 punkty (8/15 FG, 6/7 FT), 6 zbiórek, asystę, przechwyt i 4 bloki zapewnił Jahlil Okafor. Sixers na kolejne spotkanie wracają do siebie. Zmierzą się z Dallas Mavericks. Warriors zostają w Oracle, ponieważ przyjedzie drużyna z Orlando.

DETROIT PISTONS – CLEVELAND CAVALIERS 96:128

OKLAHOMA CITY THUNDER – BROOKLYN NETS 122:104

INDIANA PACERS – NEW YORK KNICKS 81:87