W czterech meczach, podobnie jak Cleveland Cavaliers zakończyli pierwszą rundę koszykarze Golden State Warriors. Wojownicy wygrali czwarty pojedynek 128:103 odsyłając tym samym Portland Trail Blazers do domu. Więcej emocji jest w rywalizacji Toronto Raptors – Milwaukee Bucks. Piąty mecz tej serii rozgrywany był w Toronto i tym razem gospodarze nie pozwolili wyrwać zwycięstwa gościom, wygrywając 118:93. W parze Washington Wizards – Atlanta Hawks, po czterech meczach jest remis 2-2.

TORONTO RAPTORS – MILWAUKEE BUCKS 118:93 (3-2)

Toronto Raptors postanowili rozpocząć spotkanie z Milwaukee Bucks niższym składem z Jonasem Valanciunasem na ławce rezerwowych. Miejsce w wyjściowej piątce zajął Norman Powell. Ta rotacja okazała się strzałem w dziesiątkę, a Powell był najskuteczniejszym zawodnikiem Raptors, kończąc mecz z 25 punktami (4/4 za trzy).

Powell w tym meczu był naszą świecą zapłonową. To był X Factor w tym spotkaniu. – mówił po meczu zadowolony trener Dwane Casey.

Raptors są o krok od awansu do drugiej rundy play-off. Do awansu brakuje im już tylko jednego zwycięstwa w serii. Raptors będą mieli na to szansę w nocy z czwartku na piątek. W półfinale Konferencji czekają już na nich Cleveland Cavaliers.

– W kolejnym meczu musimy zagrać jakby to był siódmy mecz. Nie możemy skupiać się na dwóch ostatnich zwycięstwach. Musimy potraktować kolejny mecz jak ostatni w tej serii. – mówił po meczu Demar Derozan, autor 16 punktów.

Nadzieję na zakończenie serii w szóstym meczu mają również kibice, którzy pod koniec spotkania skandowali Raps on six! (tłum. Raptors w sześciu).

Jeśli chcemy wygrać tę serię musimy wygrać w Milwaukee. Jeśli nie wyjdziemy w szóstym meczu zmotywowani i z odpowiednią energią, wtedy przegramy tę serię. – mówił Malcom Brogdon.

Zarówno zawodnicy jak i trenerzy byli zadowoleni z gry Powella. Dodał on odpowiednią energię po obu stronach parkietu, która była potrzebna, by wygrać mecz numer 5. – Gra twardą koszykówkę i trafia ważne rzuty. – komplementował swojego gracza Jason Kidd.

Patrząc jednak na poprzedni sezon, Raptors przegrywał szósty mecz zarówno w pierwszej, jak i w drugiej rundzie. Najpierw z Indianą Pacers, a później z Miami Heat.

Dla Bucks 30 punktów zdobył Giannis Antentokounmpo. 19 oczek dorzucił Malcolm Brogdon, a 11 Greg Monroe.

Już na początku spotkania gospodarze zdobyli odpowiednio dużą przewagę. Dzięki serii 17-0 w pierwszej kwarcie mogli ze spokojem prowadzić swoją grę, a pierwsze dwanaście minut zakończyli pewnym prowadzeniem 31:20.

PORTLAND TRAIL BLAZERS – GOLDEN STATE WARRIORS 103:128 (0-4)

Stephen Curry poprowadził swój zespół do czwartego zwycięstwa w serii, zdobywając 37 punktów zanim usiadł na ławce w czwartej części spotkania.

Pierwszą serię pomiędzy Warriors i Blazers można uznać za serię bez historii. Wojownicy pewnie wygrali wszystkie swoje cztery mecze, a w drugiej rundzie spotkają się z kimś z pary Los Angeles Clippers – Utah Jazz (remis w serii 2-2).

Było to też drugie spotkanie bez Steve’a Kerra przy ławce Warriors. Póki co nie wiadomo kiedy trener Wojowników powróci na ławkę. Póki co zespół prowadzi jego asystent, Mike Brown.

Warriors już na samym początku chcieli rozstrzygnąć wynik tej serii. Po kilku minutach na tablicy pojawił się wynik 14-0. Po pierwszej kwarcie pewnie prowadzili w Portland 45:22, pewnie krocząc do zwycięstwa. Każdy zawodnik z wyjściowej piątki GSW zdobył co najmniej 10 punktów.

Damian Lillard zagrał kolejne dobre spotkanie, kończąc z 34 punktami na koncie. Kiedy schodził z parkietu na sześć minut do końca meczu kibice zgotowali mu owację za stojąco.

Warriors musieli sobie radzić bez Matta Barnesa (nie gra od początku play-off) oraz Shauna Livingstone’a (zagrał tylko w pierwszym meczu serii).

ATLANTA HAWKS – WASHINGTON WIZARDS 111:101 (2-2)