Fred Hoiberg postanowił wpuścić w wyjściowej piątce Rajona Rondo. Zabieg ten okazał się skuteczny, bo rozgrywający zagrał dobre spotkanie, a Bulls pokonali Hornets. San Antonio Spurs zrównali się bilansem z Golden State Warriors, dzięki zwycięstwu nad Atlanta Hawks. Pewne zwycięstwa odniosły drużyny Raptors, Grizzlies, Nuggets, które pokonały kolejno Mavericks, Bucks oraz Lakers. Vince Carter rzucił dla swojej drużyny 8/8 z gry, w tym sześć trójek! Dość niespodziewanie swój mecz przegrali Wizards, którzy grali z Minnesotą Timberwolves. Ponadto Los Angeles Clippers przegrali 108:114 z Utah Jazz, a Sacramento Kings obronili parkiet przed Orlando Magic. Mecz z triple-double skończył Elfird Payton – 13 punktów, 10 zbiórek, 13 asyst.

CHARLOTTE HORNETS – CHICAGO BULLS 109:115

Trener Chicago Bulls, Fred Hoiberg potrzebował wewnętrznego wstrząsu w drużynie, aby zmienić coś w grze jego zespołu. Bulls przegrali pięć kolejnych spotkań i wypadli z czołowej ósemki Wschodu.

Postanowił więc wystawić Rajona Rondo w podstawowym składzie.

Rozgrywający zdobył rekordowe dla siebie w tym sezonie 20 punktów dokładając do tego sześć asyst oraz siedem zbiórek. Był to jego pierwszy mecz w wyjściowym składzie od 30 grudnia 2016 roku. Co najważniejsze, Bulls wygrali wyjazdowe spotkanie z Hornets 115:109.

To jest rola na boisku którą straciłem. Mam nadzieję, że wrócę do gry. – mówił po meczu Rondo.

W zespole Bulls dobrze zaprezentował się także powracający po trzech meczach nieobecności, Nikola Mirotić, który zdobył 24 punkty. Po dwadzieścia trzy punkty zdobyli Jimmy Butler oraz Dwayne Wade.

Dla Hornets wyróżniającym się graczem był Jeremy Lamb, autor 26 punktów.

Bulls dobrze rozpoczęli spotkanie, grając ofensywną koszykówkę, która dała im szybkie prowadzenie, które wynosiło już 16 punktów. Hornets po przerwie jednak zaczęli odrabiać straty, czego efektem było doprowadzenie do remisu w trzeciej kwarcie. To jednak było wszystko na co było ich stać, ponieważ ani razu nie zdołali wyjść na prowadzenie w tym meczu.

SAN ANTONIO SPURS – ATLANTA HAWKS 107:99

Kawhi Leonard wrócił do gry i po raz kolejny był liderem Spurs, zdobywając 31 punktów w zwycięskim meczu przeciwko Atlanta Hawks. Zespół z Teksasu wygrywając to spotkanie zrównał się w tabeli Zachodu z Golden State Warriors.

Spurs trafili 16 trójek w całym spotkaniu, dzięki czemu odnieśli dziewiętnaste, kolejne zwycięstwo we własnej hali przeciwko Atlanta Hawks. Zespół Gregga Popovicha legitymuje się teraz bilansem 54-14, co pozwoliło im się zrównać z Warriors. Obie drużyny stoczą jeszcze jedno spotkanie między sobą, 29. marca. Dwa poprzednie mecze wygrała ekipa z Teksasu.

Wciąż niepewne jest kiedy do gry powróci LaMarcus Aldridge. Zawodnik ma problemy z sercem. Pod jego nieobecność zdecydowanie większy ciężar gry spada na Leonarda, który jednak i tym razem świetnie sobie poradził. Zawodnik zakończył spotkanie mając na koncie 31 punktów, 5 zbiórek i 4 asysty.

W ekipie Hawks najskuteczniejszym graczem był Dennis Schroeder. Niemiec zdobył 22 punkty i rozdał 10 asyst, trafiając 10/22 z gry. 17 oczek dorzucił Tim Hardaway Jr.. Porażka z Spurs przerwała passę trzech kolejnych zwycięstw Jastrzębi.

Już w pierwszej kwarcie warunki gry narzucili rywalom Spurs. Leonard trafiając pięć kolejnych rzutów wyprowadził swój zespół na dziesięciopunktowe prowadzenie po pierwszych dwunastu minutach spotkania.

Przewaga co prawda wzrosła w trakcie kolejnych minut do piętnastu punktów, jednak Hawks zdołali wymusić na Spurs rekordowe w tym sezonie 21 strat.

Zryw na pocątku czwartej kwarty pozwolił Hawks wyjść na dwupunktowe prowadzenie, jednak w przekroju kolejnych minut to Spurs byli ekipą lepszą i zasłużenie wygrali to spotkanie 107:99.

TORONTO RAPTORS – DALLAS MAVERICKS 100:78

MEMPHIS GRIZZLIES – MILWAUKEE BUCKS 113:93

MINNESOTTA TIMBERWOLVES – WASHINGTON WIZARDS 119:104

UTAH JAZZ – LOS ANGELES CLIPPERS 114:108

SACRAMENTO KINGS – ORLANDO MAGIC 120:115

DENVER NUGGETS – LOS ANGELES LAKERS 129:101