Wyniki NBA: Wielki powrót Bucks w czwartej kwarcie i wygrana!

38
6529

Za nami pierwsze spotkanie finału konferencji wschodniej. Milwaukee Bucks na własnym terenie pokonali Toronto Raptors. Kolejny mecz za 48 godzin.

Milwaukee Bucks – Toronto Raptos 108:100

– Przez pierwsze trzy kwarty mecz układał się idealnie dla Raptors. Wygrana w pierwszej 34:23 pozwoliła im zbudować solidną przewagę, której nie roztrwonili aż do ostatnich 12 minut meczu (po 3 kwartach Toronto prowadziło 83:76). Gospodarze wydawali się zagubieni i wyglądało na to, że być może mieli zbyt długą przerwę od meczów. Bucks w końcówce meczu pokazali jednak, dlaczego grają w finale Wschodu. Kapitalna pogoń i wygrana kwarta 32:17 pozwoliła im wygrać 108:100.

Bucks zakończyli mecz serią 10 kolejnych zdobytych punktów. Na 3:10 sekund przed końcem na tablicy wyników widniał rezultat 100:98 dla Raptors. Goście nie zdobyli jednak już po tym ani jednego punktu. Pudłował Marc Gasol, nie trafiał Kawhi Leonard (a raz zablokował go Brook Lopez), nieskuteczni byli też Danny Green i Kyle Lowry (tego z kolei na 23,2 sekundy przed końcem zablokował Giannis).

Bucks zwycięstwo w dużej mierze zawdzięczają Brookowi Lopezowi. Środkowy pobił rekord swojej kariery w play-offach, zdobywając 29 punktów,11 zbiórek i 4 bloki, w tym aż 13 punktów w czwartej kwarcie. Giannis Antetokounmpo rzucił 24 punkty, 14 razy zebrał piłkę i trzykrotnie blokował rywali.

Kawhi Leonard zdobył 31 punktów i 9 zbiórek. Kyle Lowry dodał 30 punktów. Podczas gdy ławka Bucks zdobyła 22 punkty (15 z nich rzucił Malcolm Brogdon), rezerwowi Raptors rzucili zaledwie 12 punktów.

– Czwarta kwarta dla zespołu z Kanady była o tyle rozczarowująca, że jedynym zawodnikiem, który trafiła z gry, był Lowry. Rozgrywający trafił 5/7 w czwartej odsłonie meczu, natomiast jego koledzy byli 0/15. Choć zdarzało nam się czepiać Kyle’a w play-offach, tym razem to jego koledzy nie dojechali.

– Coś jest jednak w tym, że Raptors nie potrafią wygrywać pierwszych meczów serii. Zespół z Toronto po tym spotkaniu może “popisać się” bilansem 3-15 w pierwszych meczach serii.

– Gospodarze wygrali bardzo ważny mecz otwarcia pomimo tego, że ich jedynym zawodnikiem, który grał kiedykolwiek w finałach konferencji, jest George Hill. Raptors mają aż 7 takich zawodników (Leonard, Lowry, Green, Gasol, Ibaka, Powell, McCow).

– Teraz przyjezdni z Kanady mają dwa dni na odpoczynek i przeanalizowanie błędów. Kolejne spotkanie w nocy z piątku na sobotę.

LeChoke

Toronto powinno to było wygrać prowadzili znacznie ale brakło im sił. Kawhi w 4 kwracie już ledwo dyszał. W Bucks wszyscy grali poniżej 40 min. Zobaczymy jak to dalej będzie. Game 2 must win dla Toronto

LittleBitCorky

Rewelacyjny Lopez, stabilny Antek i powracający z zaświatów Brogdon. Po drugiej stronie brak iskry żeby odpalić się jeszcze w końcówce. 7 meczy z 76ers zrobiło swoje, Raptors są zajechani jak koń po westernie. To będzie krótka seria dla Bucks. Przydałoby się trochę emocji, sportowej złości, w zasadzie to czegokolwiek od Leonarda. Jego emocjonalna blokada może być drugim ważnym czynnikiem przegranej.

Jerzu
Jerzu

Kolejny The Truth…

i co w tym złego 😀

Jerzu
Jerzu

Dobrze zachować rezerwę wątpliwości. Jeśli nie z szacunku dla nieprzewidywalnego życia, to chociaż po to, by nie wydać się śmiesznym.

Pierwsza bajka, rezerwę wątpliwości dla życia: tak, dla meczu: nie :] bo to tylko mecz który nie ma wpływu na moje życie, choć to do końca też tak nie jest o czym poniżej 😀 Druga bajka nawet jeżeli źle prognozuję to nie świadczy o tym, że jestem śmieszny – co najwyżej, że jestem w błędzie 😀 Co mi się zdarza bo jestem tylko człowiekiem :] a błąd jest przywilejem filozofów, tylko głupcy nie mylą się nigdy jak mawiał Sokrates 😉 co nie znaczy z kolei, że jestem filozofem, ale może oznaczać, że nie jestem głupcem 😀 a głupiec z angielskiego… Czytaj więcej »

Raku
Raku

Naprawdę chciałbym, aby Toronto zdobyło mistrza.
Jednak uważam, że na GSW bardziej zbilansowany skład mają Bucks i niestety wypada mnie im kibicować. Nie żebym miał coś do Bucks 🙂 zwyczajnie chciałbym aby Kawhi zdobył pierścień, jako rekompensata za przeciwności losu.

On już ma pierścień, a nawet MVP za te finały 😉

Raku
Raku

No zgadza się, 2013/2014 bodajże. Miałem na myśli przeciwności losu z ostatnich paru lat i rekompensatę za ten okres.

pewnie, byłoby sympatycznie 🙂

undrafted
undrafted

A jakież to przeciwności losu przeżywał Leonard?

jesionek
jesionek

Tego się prędko nie dowiemy, chyba że ktoś ze starych SAS albo Kawhi kiedyś udzielą jakiegoś konkretnego wywiadu. Domyślam się, że chociaż kontuzja Leonarda była znacznie poważniejsza niż sądzono, Spurs lekceważyli temat i cisnęli go na siłę do powrotu. Stracił do nich zaufanie, do tego atmosfera siadła, zrobili z niego czarną owcę, a on zażądał transferu. To, że nie prali publicznie brudów dobrze świadczy o obu stronach. KL to poukładany gość, jeśli zobaczy potencjał w Toronto, to tam zostanie. Tam wystarczy jeszcze skuteczny playmaker za Lowry’ego, młody w miarę ogarnięty środkowy i mogą grać o najwyższe cele, chociaż w tym… Czytaj więcej »

Ruspect
Ruspect

Rekompensate za symulowanie urazu i olanie SAS?

Grzesin
Grzesin

I tak bylem w szoku, że Toronto tak zagrało. Prowadzili przez cały mecz. Lowry pięknie zagrał. Jednak to Lopez zrobił różnicę. Bucks szybko to wygrają.

Antek
Antek

to samo mowiono po pierwszym meczu Bucks vs Celtics, tyle ze na korzysc Bostonu.
poczekajmy, to dopiero pierwszy mecz. teraz dopiero zacznie sie zarzadzanie strategia.

Paweł M.
Paweł M.

Ja jestem pozytywnie zbudowany grą Toronto w tym meczu. na prawdę mnie zaskoczyli. Bucks przez długi czas nie grali swojej koszykówki, a Raptors grali mądrze. wg mnie o ich porażce zadecydowało tylko zmęczenie po serii z Sixers i krótki odpoczynek w porównaniu z Bucks. Myślę, że Toronto tanio skóry nie sprzeda… Z drugiej strony trzeba jednak przyznać, że GM Bucks zrobił mega robotę. Milwaukee ma chyba najlepszą głębię składu w NBA. Strasznie długa i wartościowa ławka. Fenomenalne w tej drużynie jest to, że nawet 6-7 zawodników jest w stanie regularnie straszyć “trójką”.

mackiki
mackiki

no ale w tym elemencie bucks mieli tylko 25% skutecznosci

Paweł M.
Paweł M.

Btw dużo racji w tym co mówi ma Barkley o Bucks… “they have so many weapons”. Faktycznie, nie zagrali super meczu, Giannis nie szalał, Bledsoe średnio, Middleton średnio a i tak przy świetnym występie Lowry’ego i solidnych Leonarda i Siakama wystarczyło. Niesamowity potencjał maja Bucks. Odniosłem wrażenie, że Ci wszyscy kibice Bucks za ekipą Inside NBA są w 100% przekonani, że w tym roku mają mistrzostwo… ale czy na pewno? czy na GSW wystarczy?

Dzejkob

Raptors badają sposób grania dlatego najpierw uczą się na własnych błędach,a potem wiadomo.Równa seria lubię obydwie ekipy niech wygrają lepsi,tak stawialem przed sezonem na co są dowody,wpisy moje,nie Boston i nie 76 jak tu ludzie pisali.Skład lepszy mają Bucks głównie ławka ale wszystko się może zdarzyć.

Jerzu
Jerzu

Nie sądziłem, że przyjdzie mi to pisać, ale po dwóch ostatnich udanych występach Lowry’ego, tym razem wypadł fenomenalnie w każdym calu. A druga rzecz, to że Kawhi wypuścił wygraną. Dziś Bucks zagrali fizycznie świetny mecz, a Lopez zaskoczył wysoką formą. Ibaka pod własnyn koszem nie dawał rady. Van Vleet nie wrócił ze szpitala. Bardzo dobre widowisko, ale Kozły muszą się strzec – Leonard nie popełni więcej takich błędów w tej serii. Lepiej na początku, niż na końcu, prawda?

Baala123
Baala123

Z drugiej strony ile takich udanych meczy w tej serii zagra Lowry?

Jerzu
Jerzu

Może już skończył, a może jego głowa znalazła swoje miejsce? Obaj chętnie obejrzymy odpowiedź.

pawel
Użytkownik
pawel

Jerzu jestem właśnie po meczu i chciałbym się dowiedzieć jak to Kawhi wypuścił wygraną,pytam poważnie,bo póki co to Nurse go zajechał,ale proszę ,napisz jak to Kawhi wypuścił tą wygraną?

Baala123
Baala123

Brogdon kozak to zaczyna być jeden z moich ulubieńców. 15 punktów po kontuzji jako rezerwowy na wysokiej skuteczności. Bucks mocne. Biorąc pod uwagę że w sezonie zasadniczym potrafili zlać GSW w Kaliforni to mogą znacznie większy opór stawić niż Cavs w finałach rok czy dwa lata temu.

xionc

no właśnie co jest z trenerem Raptors, że zarzyna S5, gra krótko i krótką ławką, 4 graczy w tym Lin w ogóle nie wystawiany.
Na ten moment faktycznie Bucks i Warriors grają najbardziej zbilansowany basket i szersze rotacje.

Ben
Ben

Pytanie o ławkę jest podstawowe. Raptors cały sezon grali całym składem, a tu nagle ponad połowa akcji w ataku jest grana na Leonarda, który jest w PO świetny ale sam finałów nie wygra.

cormac
cormac

Lowry explozja! ciekawe czy jednorazowa… myślałem że Brogdon i Bledsoe przykryją go czapką a tu 7 trójek, jak tak dalej będzie grał to TOR może wygrać tą serię, sam Siakam i Leonard nie wystarczą

Marek
Marek

I elegancka zbiórka nad Januszem w pierwszej kwarcie (a może w drugiej na początku), przecierałem oczy.

xionc

pierwsze przebudzenie Lowrego, tylko nic nie dało…

Mciej
Mciej

A M.Gortat płacze w poduchę, że nie wziął oferty Bucks.