Triple-double Elfrifa Paytona pozwoliło w dużej mierze ekipie Orlando Magic wygrać na własnym parkiecie z Chicago Bulls 98:91. Brooklyn Nets postawili trudne warunki gry drużynie Atlanta Hawks, jednak lepsi okazali się gracze Jastrzębi, wygrywając 110:105. Swoje mecze wygrały także zespoły Milwaukee Bucks, Miami Heat, czy Toronto Raptors. Niespodzianką zakończył się mecz w Houston, gdzie tamtejsi Rockets przegrali z Utah Jazz 108:115. Większym zaskoczeniem jest zwycięstwo Minnesoty Timberwolves z Los Angeles Clippers. Indiana Pacers bez większych problemów ograła Detroit Pistons, a Spurs pokonali na własnym parkiecie Sacramento Kings. Kolejny dobry mecz ekipy Marcina Gortata i wyjazdowy triumf nad Denver Nuggets. W ostatnim meczu tej nocy Golden State Warriors nie sprostali Boston Celtics i ponieśli dwunastą porażkę w sezonie. Zespół z Oakland zanotował tylko 86 punktów – najmniej w sezonie.

NEW ORLEANS PELICANS – TORONTO RAPTORS 87:94

New Orleans Pelicans, któzy grali drugą połowę bez swojego lidera Anthony’ego Davisa nie zdołali obronić parkietu przed Toronto Raptors, któych tym razem do zwycięstwa poprowadził Jonas Valanciunas. Litwin uzbierał 25 punktów i zebrał 13 piłek.
Brak lidera Pelicans spowodowany był urazel lewego nadgarstka, po tym jak w ostatniej akcji pierwszej połowy, próbując zakończyć akcję był faulowany przez Normana Powella po czym upadł na parkiet . Narazie nie wiadomo jak poważny jest to uraz, choć na całe szczęście zdjęcie rentgenowskie nie wykazało żadnych złamań.
Pod nieobecność Davisa, ciężar zdobywania punktów spadł na Cousinsa, któy zakończył mecz z 25 punktami i 10 zbiórkami. To jednak marna statystyka, patrząc na to, że po przybyciu Cousinsa do Nowego Orleanu, Pelikany mają bilans 1-6.
Skromne 14 oczek do zwycięstwa dołożył Demar Derozan, jednak trafił bardzo ważny rzut dający ośmiopunktowe prowadzenie Raptors na niespełna dwie minuty do końca spotkania. Dwa punkty mniej zdobył Serge Ibaka.
Wśród graczy z pierwszej piątki, jedynie Cousins dał radę wykręcić dwucyfrową liczbę punktów. Rezerwowy E’Twaun Moore zdobył 13 punktów. Przed zejściem z parkietu, Anthony Davis miał na koncie 7 punktów oraz 4 zbiórki w przeciągu siedemnastu minut gry.

HOUSTON ROCKETS – UTAH JAZZ 108:115

Duet Rudy Gobert – Gordon Hayward okazał się nie do zatrzymania dla ekipy Hoston Rockets. Zarówno Amerykanin jak i Francuz zdobyli w tym spotkaniu po 23 punkty. Zadowolony był także po meczu trener Jazz, który doszukuję się szczęścia w tym zwycięstwie.

– Trzeba mieć szczęście grając z dobrymi drużynami. Dziś to szczęście nam dopisywało – powiedział po meczu, Quin Snyder.

Dla Jazzmanów jest to czwarte, kolejne zwycięstwo w tym sezonie. Rockets natomiast przegrali drugi mecz z rzędu. Dla zespołu z Teksasu najwięcej punktów, 35 zdobył James Harden.

Porażki Rakiet można się doszukiwać również w innym miejscu. Ich najmocniejsza broń, rzuty za trzy nie chciały w tym meczu wpadać. Rockets trafili 8/32  z dystansu, przerywając serię osiemnastu kolejnych spotkań z minimum dziesięcioma celnymi rzutami za trzy. W tym elemencie zawiódł szczególnie Harden, który przestrzelił wszystkie osiem prób.

Na niespełna dwie minuty przed końcem, James Harden trafiając rzuty osobiste zniwelował stratę Rockets do czterech punktów, co dało nadzieję kibicom z Houston. W odpowiedzi jednak Joe Johnson trafił z dystansu powiększając prowadzenie Jazz do stanu 110:103.

W kolejnej akcji znów na linii rzutów wolnych stanął Harden i trzykrotnie trafił. W kolejnej akcji Patrick Beverley przestrzelił layup po przechwycie Erica Gordona, a w odpowiedzi trafił Gobert, co praktycznie było przypieczętowaniem zwycięstwa Jazz.

– To dla nas ważne zwycięstwo. Jednak sezon jeszcze długi, a to tylko jeden mecz. Musimy dalej być skoncentrowani i wygrywać z mocnymi drużynami. – powiedział Gobert po meczu.

ORLANDO MAGIC – CHICAGO BULLS 98:91

ATLANTA HAWKS – BROOKLYN NETS 110:105

MIAMI HEAT – CHARLOTTE HORNETS 108:101

MILWAUKEE BUCKS – NEW YORK KNICKS 104:93

MINNESOTTA TIMBERWOLVES – LOS ANGELES CLIPPERS 107:91

INDIANA PACERS – DETROIT PISTONS 115:98

SAN ANTONIO SPURS – SACRAMENTO KINGS 114:104

GOLDEN STATE WARRIORS – BOSTON CELTICS 99:86