W jednym z najciekawszych spotkań tej nocy, ekipa Minnesotty Timberwolves pokonała po dogrywce Orlando Magic 111:105. Kolejnej porażki zaznali natomiast Mistrzowie NBA. Cleveland Cavaliers nie sprostali na wyjeździe ekipie Dallas Mavericks, przegrywając 97:104. 41 punktów Isaiaha Thomasa w dużej mierze przyczyniło się do zwycięstwa Boston Celtics nad Detroit Pistons 113:109. Kolejne zwycięstwo zapisała na swoim koncie Philadelphia 76ers zwyciężając z Sacramento King 122:119. W meczu Miami Heat – Brooklyn Nets lepsi okazali się byli Mistrzowie NBA, którzy wygrali z Brooklyn Nets 104:96.

MINNESOTTA TIMBERWOLVES (19-29) – (19-31) ORLANDO MAGIC 111:105 OT

Andrew Wiggins był najskuteczniejszym koszykarzem w wygranym meczu przeciwko Orlando Magic. Kanadyjczyk zdobył 27 punktów, dodatkowo trafiając rzut dający dogrywkę na dziesięć sekund przed końcem regulaminowego czasu gry.
Bardzo dobre spotkanie rozegrali też Karl Anthony Towns oraz Ricky Rubio. Pierwszy z nich zakończył spotkanie z 23 punktami i 12 zbiórkami. Hiszpan natomiast oddał sześć celnych rzutów z dystansu, dokładając do tego po osiem asyst i zbiórek.
W drużynie z Florydy 21 punktów zdobył Elfrid Payton. Dobre wsparcie pod koszem otrzymał od Serge’a Ibaki, autora 17 punktów i 10 zbiórek. Magic w ostatniej kwarcie spotkania wrócili z dziewięciopunktowej straty wychodząc na prowadzenie w końcówce pojedynku, to jednak nie uchroniło ich od dogrywki i końcowej porażki.
Przed meczem skuteczność Rubio z dystansu wynosiła ledwie 24%. Jednak w tym pojedynku trafił 6/9 takich rzutów, będąc jednym z liderów swojej drużyny. Hiszpan poderwał tłum kibiców szczególnie w trzeciej kwarcie, kiedy trafił z dystansu trzykrotnie z rzędu. Trzecią część zakończył Shabazz Muhammad wykonując skuteczny rzut z połowy, który dał Wilkom prowadzenie 80:79.
W końcówce czwartej kwarty błędy gospodarzy doprowadziły do nerwowej końcówki. Magic wykorzystali potknięcia rywali i dzięki trzypunktowej akcji Aarona Gordona na pięćdziesiąt sekund do końca objęli dwupunktowe prowadzenie. W odpowiedzi rzut z wyskoku trafił Wiggins, a rzut za trzy równo z syreną Paytona okazał się nieskuteczny.
Dodatkowe pięć minut, Wilki rozpoczęły od wsadów Townsa oraz Wigginsa. Dodatkowo, Wiggins zablokował rzut Paytona, co zbliżyło ich do zwycięstwa. Ostatecznie T-Wolves wygrali dogrywkę 13:7, a sześć punktów w tej części meczu zdobył Wiggins.

DALLAS MAVERICKS (18-30) – (32-15) CLEVELAND CAVALIERS 104:97

Już wychodzili na prostą, a tu kolejna niespodzianka. Cleveland Cavaliers nie sprostali na wyjeździe Dallas Mavericks i zanotowali już 15 porażkę w sezonie regularnym. Drużyna z ostatniego miejsca na wschodzie poradziła sobie z ekipą broniącą tytuł mistrza, a Kyrie Irving dowiedział się kim jest Yogi Ferrell. Specjalnie powołany na ten mecz zawodnik z D-League, odrobił znakomitą pracę ograniczając Kyriego Irvinga i co więcej – wygrał z nim strzelecki pojedynek.

Cavaliers zagrali w tym meczu bez Kevina Love’a, który ma problemy z plecami. Na razie nie wiadomo jak długo skrzydłowy będzie odpoczywał. Wspomniany Ferrell zatrzymał Irvinga na 7/21 z gry i przerwał jego serię meczów z minimum 20 punktami. – Teraz żyję marzeniami – mówił 23-latek, który jeszcze kilka dni temu nie miał pojęcia, że otrzyma taką szansę. Jendak przez problemy zdrowotne rozgrywajacych Mavericks, trener Rick Carlisle nie miał innego wyjścia, musiał sięgnąć po pomoc.

Spotkanie dla gospdarzy rozstrzygnęło się na przełomie drugiej i trzeciej kwarty. Przed finałowymi 12-stoma minutami Dallas wypracowało 11-punktową przewagę, której trzymało się do samego końca. 24 punkty (9/16 FG, 6/7 FT), 11 zbiórek, 3 asysty, przechwyt lidera drużyny – Harrisona Barnesa. Kolejnych 21 oczek (6/16 FG, 2/9 3PT, 7/7 FT), 4 zbiórki i 2 asysty Wesleya Matthewsa. Z kolei Ferrell zanotował 19 punktów (7/15 FG, 3/6 3PT), 5 zbiórek, 3 asysty i 4 przechwyty.

Cavaliers kończą styczeń z bilansem 7-8. Nadal są na szczycie wschodniej konferencji, co wynika głównie z tego, że zespoły za nimi, również poprzegrywały swoje mecze. LeBron James zanotował 23 oczka (9/19 FG, 1/6 3PT), 9 zbiórek, 9 asyst i 2 przechwyty. Irving zakończył z dorobkiem 18 punktów, 5 zbiórek, 5 asyst, 2 przechwytów i 6 strat. Ekipa z Ohio wraca do siebie na mecz z Minnesotą Timberwolves. Natomiast Mavericks czeka starcie z Philadelphią 76ers.

BOSTON CELTICS (30-18) – (21-27) DETROIT PISTONS 113:109

MIAMI HEAT (19-30) – (9-39) BROOKLYN NETS 104:96

PHILADELPHIA 76ERS (18-29) – (19-29) SACRAMENTO KINGS 122:119

PHOENIX SUNS (15-33) – (29-21) MEMPHIS GRIZZLIES 96:115