Kawhi Leonard rzutem na dwie sekundy do końca zapewnił ekipie San Antonio Spurs zwycięstwo nad Indiana Pacers 100:99. Triple-double Lebrona Jamesa nie wystarczyło, aby pokonać Boston Celtics. Cavs przegrali w Bostonie 99:103. Po pokonaniu Golden State Warriors, tym razem ekipa Washington Wizards pokonała inny silny zespół, Toronto Raptors. New York Knicks na wyjeździe pokonali Orlando Magic 101:90. Swój mecz wygrała także Atlanta Hawks, która pokonała Dallas Mavericks 100:95. Nikola Jokić z swoim drugim triple-double w karierze pomógł ekipie Denver Nuggets pewnie wygrać z Milwaukee Bucks 110:98.  Los Angeles Clippers niespodziewanie wysoko przegrali z Houston Rockets. Wysoko przegrały takżę ekipy Philadelphia 76ers, Utah Jazz oraz Detroit Pistons.

BOSTON CELTICS – CLEVELAND CAVALIERS 99:103

Isaiah Thomas zdobył 31 punktów w tym kluczowe dla wyniku dwa rzut wolne, dzięki czemu jego Boston Celtics pokonali Cleveland Cavaliers 103:99. Zwycięstwo C’s pozostawia w cieniu siódme w tym sezonie triple-double Lebrona Jamesa.
James uzbierał na swoim koncie 28 punktów, 13 zbiórek oraz 10 asyst. Tradycyjnie, dobre wsparcie otrzymał od Kyriego Irvinga. Rozgrywający zdobył 28 punktów. Było to trzecie w tym sezonie spotkanie obu ekip. Dwa poprzednie mecze padały łupem ekipy z Ohio, któzy pewnie wygrywali te mecze, zdobywając średnio po 126 punktów w każdym z nich.
W ekipie Cavs zadebiutował Deron Williams. Zawodnik zagrał w meczu przez 24 minuty, zdobywając w tym czasie cztery punkty. Natomiast w drużynie Celtics, bliski triple-double był Al Horford, do osiągnięcia zabrakło mu jedynie jednego punktu (9 punktów, 10 zbiórek, 10 asyst).
Mecz był bardzo wyrównany, o czym może świadczyć fakt, że w czwartej kwarcie aż dziesięć razy prowadzenie zmieniało właściciela i sześciokrotnie na tablicy pojawiał się remis. W decydujących momentach ostatniej odsłony, przy remisie po 99 faulowany był Thomas, który bezbłędnie wykorzystał oba rzuty wolne wyprowadzając swój zespół na dwa oczka przewagi na niespełna minutę do końca. Doprowadzić do wyrównania próbował Irving, jednak jego rzut okazał się niecelny. Szansę na zmianę rezultatu miał jeszcze Deron William, jednak on również nie trafił z narożnika. Po tym rzucie piłkę zebrał Jae Crowder i wykorzystując oba rzuty wolne, przypieczętował triumf Celtics.
Drugi z Williamsów, Derric, który jest na dziesięciodniowym kontrakcie w Cavs po raz drugi potwierdził, że potrafi wnieść do zespołu sporą dawkę energii, zdobywając dziesięć punktów. Jego siła widoczna była szczególnie w drugiej kwarcie, kiedy po zablokowaniu Avery’ego Bradley’a popędził do kontry, którą zakończył wsadem.

SAN ANTONIO SPURS – INDIANA PACERS 100:99

Bohaterem spotkania był Kawhi Leonard, który oprócz 31 punktów i 10 zbiórek, trafił decydujący w meczu rzut, który dał zwycięstwo ekipie z San Antonio na dwie sekundy przed końcem. Zmienić losy spotkania próbował jeszcze Paul George jednak jego rzut nie wpadł do kosza.

Chwilę przed rzutem Leonarda szansę na wyprowadzenie Pacers na dwupunktowe prowadzenie miał Monta Ellis, jednak gracz Indiany nie trafił obu rzutów osobistych, co zemściło się w kolejnej akcji, którą wykończył Leonard.

Dla Pacers najskuteczniejszym koszykarzem był Paul George, autor 22 punktów. 19 oczek dorzucił C.J. Miles.

W pojedynku dwóch graczy All-Star, George’a i Leonarda klasę w ostatnich pięciu minutach pokazał gracz Spurs, który zdobył dziewięć kolejnych punktów dla Spurs, w tym te najważniejsze, zwycięskie. George został ograniczony jedynie do trzech celnych rzutów wolnych w tym okresie gry.

W drużynie Spurs zabrakło Tony’ego Parkera, który opuścił spotkanie ze względu na uraz mięśnia czworogłowego. W ekipie Pacers już czwarty mecz nie zagrał Al Jefferson. Spowodowane jest to zabiegiem stomatologicznym u zawodnika.

ORLANDO MAGIC – NEW YORK KNICKS 90:101

TORONTO RAPTORS – WASHINGTON WIZARDS 96:105

ATLANTA HAWKS – DALLAS MAVERICKS 100:95

MILWAUKEE BUCKS – DENVER NUGGETS 98:110

LOS ANGELES CLIPPERS – HOUSTON ROCKETS 103:122

MIAMI HEAT – PHILADELPHIA 76ERS 125:98

NEW ORLEANS PELICANS – DETROIT PISTONS 109:86

UTAH JAZZ – MINNESOTTA TIMBERWOLVES 80:107