Russell Westbrook napędził swoją drużynę kolejnym triple-double i Thunder wygrali u siebie z Cavaliers 118:109. W starciu Sixers z Magic, T.J. McConnell na 5 sekund przed końcem czasu trafił dla swojej drużyny game-winnera. Natomiast Celtics wrócili z -17 w starciu z Blazers. Isaiah Thomas w finałowej kwarcie rzucił 15 punktów. Mavericks pokonali u siebie silnych ostatnio Jazz po dogrywce i dobrym występie Harrisona Barnesa. Wcześniej 30 oczek Jamesa Hardena wystarczyło Rockets, by ograć na wyjeździe Hornets.

CLEVELAND CAVALIERS – OKLAHOMA CITY THUNDER 108:119

Po meczu w Indianie trener Tyronn Lue przyznał, że rozważa odsunięcie od gry swoich All-Starów – Kyriego Irvinga, LeBrona Jamesa i Kevina Love’a. Ostatecznie trójka liderów Cleveland Cavaliers wyszła na parkiet i… nie była w stanie zrobić różnicy przeciwko rozpędzonej Oklahomie City Thunder Russella Westbrooka. Rozgrywający zanotował swoje 26 triple-double w sezonie i poprowadził ekipę do bardzo cennego dla niej zwycięstwa. OKC ciągle liczą się w walce o przewagę parkietu.

Cavs mają za sobą bardzo ciężki okres pod kątem intensywności gry. Zagrali cztery mecze w sześć dni, więc w starciu z Thunder zwyczajnie brakowało im energii. Ten fakt sprawia, że porażka nie jest aż taką niespodzianką. Podopieczni Billy’ego Donovana byli naładowani i nie mieli zamiaru się nad rywalem rozczulać. Uderzyli z całą swoją siłą. – Wyszliśmy na parkiet i walczyliśmy. To mi się podobało – mówił mimo wszystko trener Lue.

Cavaliers wracają do domu z 3-1 i LeBron James przyznał, że są bardzo dumni z tego, co udało im się osiągnąć. W drugiej kwarcie goście z Ohio odrobili 12 punktów straty i po zakończeniu pierwszej połowy prowadzili 57:55. Westbrook po wyjściu z szatni odpowiedział 11 punktami i gdy schodził na odpoczynek gospodarze byli 8 punktów do przodu. W połowie finałowej odsłony Cavs udało się ponownie doprowadzić do remisu. Ostatnie ciosy wyprowadził jednak Russell. Na przeszło 3 minuty przed końcem trafił dwa rzuty z wyskoku i zapewnił OKC prowadzenie, na które mistrzowie nie mieli już odpowiedzi.

Ciekawostką jest fakt, że Westbrook swoje pierwsze punkty w meczu zdobył dopiero w połowie drugiej kwarty. Ostatecznie zawodnik zanotował 29 oczek (11/27 FG, 2/6 3PT, 5/5 FT), 12 zbiórek, 11 asyst, 4 przechwyty, ale miał również 7 strat. Z bardzo dobrej strony zaprezentował się Steven Adams kończąc z double-double 20 punktów (9/14 FG), 13 zbiórek, asystą, przechwytem i blokiem. Kolejne 23 punkty z 17 rzutów, 7 zbiórek, 3 asysty, 2 przechwyty dołożył Victor Oladipo.

Najlepszym graczem w obozie gości z Ohio był rozgrywający – Kyrie Irving. Zanotował 28 oczek (11/18 FG, 4/5 3PT, 2/2 FT), miał 4 asysty oraz 2 przechwyty. LBJ zapewnił od siebie 18 punktów (8/19 FG, 1/4 3PT), 5 zbiórek, 7 asyst, 2 przechwyty i 2 bloki. 15 oczek z 12 rzutów Kevina Love’a. Także 12 zbiórek i 3 przechwyty skrzydłowego. Z ławki wyszedł podpisany na 10-dniowej umowie Derrick Williams. Trafił 3/3 z gry, 6/8 z linii wolnych i skończył z 12 oczkami. Cavs wracają do siebie na spotkanie z Nuggets. OKC zagrają z Golden State Warriors Kevina Duranta.

BOSTON CELTICS – PORTLAND TRAIL BLAZERS 120:111

Isaiah Thomas znów poczuł moc w czwartej kwarcie i poprowadził Boston Celtics do ważnego wyjazdowego zwycięstwa. Zespół Brada Stevensa w dobrym stylu odkuł się po niespodziewanej porażce z Sacramento Kings. Dla Thomasa to 37 mecz z rzędu, w którym przekracza granicę 20 oczek. Jest najlepszym zawodnikiem ligi pod względem liczby zdobywanych punktów w czwartych kwartach. Nawiązuje tutaj do najlepszych w historii – Michaela Jordana czy Kobego Bryanta.

To był drugi mecz w back-to-back dla C’s. Zachowali jednak wystarczająco dużo siły, by odrobić do Portland Trail Blazers straty. Dla gospdoarzy to bolesna porażka. Końcówka ich sezonu skupi się na walce o ósme miejsce w konferencji, jeśli nie odpuszczą, by zapewnić sobie większe szanse w loterii draftu. Na mecz z Celtics wyszli już bez Evana Turnera, który w starciu z Dallas Mavericks złamał rękę i nie będzie go mniej więcej do końca marca.

All-Star Weekend zabierze cały tydzień, więc mam nadzieję, że za dużo nie stracę – mówił Turner w rozmowie z dziennikarzami. C’s zagrali w tym meczu bez Jae Crowdera, który opuścił drużynę przez problemy rodzinne. W pierwszej piątce zastąpił go Marcus Smart. W drugiej kwarcie goście przegrywali już 17 punktami, ale jeszcze przed końcem pierwszej połowy zniwelowali stratę do 6 oczek. Trzecia kwarta była wymianą ciosów. Na 3 minuty przed końcem finałowej odsłony Thomas wjechał pod kosz dając swojej drużynie prowadzenie 106:102. Celtics odjechali na tyle, by kontrolować spotkanie.

Thomas w czwartej kwarcie po raz kolejny wziął drużynę na własne barki notując 15 punktów. W całym spotkaniu zdobył 34 oczka (11/26 FG, 2/11 3PT, 10/11 FT) i 4 asysty. Dobre spotkanie rozegrał także Smart dokładając od siebie kolejnych 18 punktów (8/13 FG), 6 zbiórek, 5 asyst i aż 5 przechwytów! Zawodnik przyznał ostatnio, że kluczem do jego gry jest regularność i na tym się teraz skupia. 14 oczek (3/7 FG, 2/3 3PT, 6/8 FT), 7 zbiórek, 2 asysty i przechwyt pierwszoroczniaka – Jaylena Browna.

Dla gospodarzy punktowali przede wszystkim Damian Lillard – 28 punktów (8/20 FG, 2/7 3PT, 10/11 FT), 6 zbiórek, 7 asyst i z ławki Al-Farouq Aminu – 26 oczek (8/12 FG, 3/5 3PT, 7/9 FT), 5 zbiórek i asysta. Nieco słabiej wyglądał autor game-winnera z meczu w Dallas – C.J. McCollum. 8/18 z gry, 0/6 z dystansu, 20 punktów, 4 zbiórki i 4 asysty rzucającego obrońcy. W kolejnym meczu PTB będą gościć Atlantę Hawks. Celtics jadą do Salt Lake City.

HOUSTON ROCKETS – CHARLOTTE HORNETS 107:95

PHILADELPHIA 76ERS – ORLANDO MAGIC 112:111

UTAH JAZZ – DALLAS MAVERICKS 105:112 OT