Wyniki NBA: 60 punktów Hardena! Simmons bohaterem Sixers

39
5357

Zaledwie 31 minut potrzebował James Harden, aby rzucić Hawks 60 punktów! Rockets zmiażdżyli rywali 158:111. Ben Simmons został bohaterem Sixers zaliczając trzy przechwyty w końcówce w kilkanaście sekund! Giannis i Bucks rozbili Hornets, a nieoczekiwanie Kings wygrali z Nuggets po dogrywce.

Czy wiesz, że w niedzielę wieczorem będą aż cztery mecze NBA NA ŻYWO bez zarywania nocy! Jeden o godz. 21:00, dwa od 21:30 i kolejny o 22:00. Naszą uwagę szczególnie przykuje pojedynek LeBrona Jamesa z Luką Donciciem! Tak, tak! Dziś! W niedzielę wieczorem o godz. 22:00 mecz Los Angeles LakersDallas Mavericks! Naszą zapowiedź niedzielnych spotkań znajdziesz tutaj.

Doncić vs. LeBron! 4 mecze NBA NA ŻYWO w niedzielę wieczór!

Sacramento Kings – Denver Nuggets 100:97 (po dogrywce)

Statystyki na ESPN

• Do przerwy Nuggets prowadzili różnicą 17 punktów, a jeszcze pięć minut przed końcem czwartej kwarty Nuggets prowadzili 87:77 i nic nie zapowiadało takiej zaciętej końcówki. Bogdan Bogdanović trafił raz z dystansu, a Buddy Hield dwukrotnie i było już tylko 89:88 dla Kings. Do remisu doprowadził Hield. Nuggets mieli szansę na wygraną, ale Richaun Holmes zablokował Jamala Murraya.
  • W dogrywce pierwsze punkty zdobył Harrison Barnes i było to pierwsze prowadzenie Kings w tym spotkaniu. Kings wygrali dogrywkę 10:7, a sześć z tych dziesięciu punktów zdobył właśnie Barnes.
  • W całym spotkaniu Barnes zdobył 30 punktów, Hield dołożył 21.
  • Najwięcej punktów dla Nuggets zdobył Gary Harris – 25 (18 w pierwszej kwarcie).
  • Tylko trzy drużyny potrafiły w tym sezonie wygrać, mimo że przegrywały do przerwy różnicą co najmniej 17 punktów. Oprócz Kings byli to wcześniej Miami HeatLos Angeles Lakers.

Philadelphia 76ers – Indiana Pacers 119:116

• Obie drużyny grały dzień wcześniej i „miały w nogach” niełatwe spotkania. Sixers wygrali z Knicks, a Joel Embiid zdobył 27 punktów i miał 17 zbiórek.
  • Pacers zacięte spotkanie z Atlanta Hawks. Trae Young rzucił im aż 49 punktów. Pacers wygrali jednak po dogrywce 105:104.
  • Teraz jednak Pacers przegrali, mimo że prowadzili w końcówce 114:113. Bohaterem Sixers został Ben Simmons, który 15 sekund przed końcem przechwycił piłkę i w kontrze podał do Tobiasa Harrisa, a ten skończył akcję wsadem. Sixers objęli prowadzenie 115:114. Pacers mieli jednak jeszcze 10 sekund na rozegranie akcji i zmianę wyniku. Wybijali piłkę z autu, ale znów przechwytem popisał się Simmons! Jakby tego było w ostatniej akcji, kiedy Pacers próbowali wybić z autu, ale dalekie podanie na połowę ataku znów przechwycił… Simmons!
  • Simmons zdobył w tym meczu 15 punktów (4/13 z gry) i miał 13 asyst.
  • Pod koszami dominował Joel Embiid, który rzucił 32 punkty (8/15 z gry i 15/15 z osobistych!). Miał też 11 zbiórek.
  • Najwięcej punktów dla Pacers zdobyli TJ Warren (29) oraz Malcolm Brogdon (28). Myles Turner miał duże problemy w ataku (3 punkty i 1/8 z gry).

Houston Rockets – Atlanta Hawks 158:111

• Trae Young miał w nogach piątkowe spotkanie, w którym rzucił aż 49 punktów przeciwko Indiana Pacers. Hawks przegrali jednak po dogrywce 104:105.
  • Young zdobył co prawda 37 punktów, ale przy jego nazwisku wskaźnik +/- wynosił aż -24, a jego drużyna została rozbita przez Rockets.
  • James Harden potrzebował zaledwie 31 minut, aby rzucić 60 punktów! Trafił 16 z 24 rzutów z gry (w tym 8/14 za 3) i 20/23 z wolnych. Do tego miał osiem asyst i trzy przechwyty, a kiedy przebywał na parkiecie jego zespół prowadził różnicą 50 punktów! W czwartej kwarcie wspólnie z m.in. Russellem Westbrookiem Harden oglądał mecz już z ławki rezerwowych.
  • Rockets trafili 25 z 51 rzutów za trzy punkty (49%), a zbiórki wygrali 64:34! mimo że w meczu nie wystąpił z powodu choroby Clint Capela.
  • Najwyższe prowadzenie gospodarzy wynosiło w pewnym momencie 58 punktów!
  • Po trzech kwartach Rockets prowadzili 127:73.
  • Harden został trzecim graczem w ostatnich 25 latach, który rzucił 60 punktów w trzy kwarty. Wcześniej dokonali tego też Klay Thompson w 2016 roku oraz Kobe Bryant w 2005 roku.
  • Dla Hardena był to 20 mecz w karierze ze zdobyczą co najmniej 50 punktów. Tylko trzech zawodników w historii miało więcej takich spotkań.

Milwaukee Bucks – Charlotte Hornets 137:96

• Giannis Antetokounmpo zdobył 26 punktów, a na boisku spędził zaledwie 20 minut. Więcej nie musiał i czwartą kwartę oglądał już tylko z ławki rezerwowych.
  • Khris Middleton wraca po kontuzji, wchodzi z ławki, ale w 16 minut oddał aż 14 rzutów i zdobył 15 punktów.
  • Była to 11 z rzędu wygrana Bucks, którzy są najlepszą drużyną Wschodu (tabela poniżej).

Podcast PROBASKET #27: Zmiany w sezonie NBA? Wyjaśniamy!