Wyniki NBA: 38 punktów Leonarda przeciwko Spurs!

21
4338

Kawhi Leonard odpoczywał w środowym meczu przeciwko Jazz, aby być gotowym na czwartkowe starcie ze swoją byłą drużyną. Clippers wygrali 103:97, a MVP tegorocznych finałów zdobył 38 punktów! Brandon Ingram i Jahlil Okafor poprowadzili New Orleans Pelicans do  nieoczekiwanej wygranej nad Denver Nuggets 122:107, a Atlanta Hawks bez Trae’a Younga przegrała z Miami Heat 97:106.

Atlanta Hawks – Miami Heat 97:106

Statystyki na ESPN

• Najwięcej punktów dla Heat zdobył debiutant Kendrick Nunn – 28.
  • Jimmy Butler rzucił zaledwie pięć „oczek” (2/10 z gry), ale poza trafianiem robił na boisku wszystko inne. Miał 11 asyst, dziewięć zbiórek, sześć przechwytów i trzy bloki, a przy jego nazwisku współczynnik+/- wynosi aż +21.
  • Debiutant Tyler Herro wszedł z ławki i zdobył 17 punktów.
  • Hawks musieli grać bez kontuzjowanego Trae’a Younga. Cam Reddish, który otrzymał szansę zastąpienia go przez 29 minut zdobył dziewięć punktów. Miał też sześć zbiórek i cztery asysty, ale trafił dwa z 11 rzutów z gry, a kiedy był na boisku Hawks przegrali ten okres różnicą 18 punktów.

New Orleans Pelicans – Denver Nuggets 122:107

• Jahlil Okafor zdobył 26 punktów (20 w drugiej połowie!), Brandon Ingram 25, a Pelicans nieoczekiwanie wygrali z Nuggets 122:107 (Ingram zdobył w każdym z pięciu meczów sezonu co najmniej 22 punkty).
  • Frank Jackson wszedł z ławki i rzucił 21 punktów.
  • Pelicans zaczęli uciekać Nuggets pod koniec pierwszej połowy. W czwartej kwarcie drużyna z Denver przez blisko trzy minuty nie zdobyła punktów i od wyniku 84:94 zrobiło się 84:106.
  • Nuggets zaczęli sezon od trzech wygranych, ale teraz to ich druga przegrana z rzędu. Dla Pelicans natomiast to pierwsza wygrana w sezonie po rozpoczęciu sezonu od czterech porażek.
  • Najwięcej punktów dla Nuggets zdobył Michael Porter Jr. – 15. Nikola Jokić zdobył 13 punktów i miał po sześć zbiórek i asyst.

Los Angeles Clippers – San Antonio Spurs 103:97

• Kawhi Leonard zdobył 38 punktów (15/32 z gry, 2/4 za 3), zebrał 12 piłek na tablicach i miał cztery przechwyty.
  • Clippers mogli znów liczyć na Montrezla Harrella, który wszedł z ławki i zdobył 24 punkty.
  • DeMar DeRozan zdobył 29 punktów i zebrał siedem piłek na tablicach.
  • Przegrana Spurs oznacza, że jedyną drużyną bez porażki z bilansem 4-0 są obecnie Sixers.
  • Na 1:40 przed końcem spotkania Spurs przegrywali tylko 95:99 i mieli piłkę w rękach. Wtedy jednak DeRozan próbował ograć Patricka Beverleya, ale nie wyszło… doszło wtedy do takiej sytuacji:

Skrót meczu:

Skorzystaj z najnowszej oferty PZBUK – bonus powitalny 500 zł na start
Odbierz 100% bonus od depozytu do maksymalnie 500 zł.
1) Dokonaj depozytu
2) Aktywuj bonus podczas wpłaty
3) Odbierz dodatkową gotówkę i graj za dwa razy więcej!
– więcej informacji na stronie PZBUK>>

Tylko dla wtajemniczonych i czytających uważnie 🙂 Założyliśmy na Facebooku specjalną grupę dyskusyjną dla czytelników i przyjaciół PROBASKET. Jest nas już ponad 1900!

Grupa jest zamknięta, ale zapraszamy do niej wszystkich pozytywnych fanów NBA – https://www.facebook.com/groups/probasketpl/ – to ma być miejsce, gdzie będziemy dzielić się spostrzeżeniami i wymieniać doświadczeniami. Dołącz do grona pozytywnych fanów NBA.