Wyniki NBA: 38 punktów Giannisa przeciwko Clippers. 36 Hardena z Warriors

18
6771

Giannis Antetokounmpo zdobył 38 punktów i poprowadził Bucks do wygranej nad Clippers 129:124. W zespole z Los Angeles nie grali jednak Kawhi Leonard i Paul George. James Harden zdobył 36 punktów i zapewnił Rockets zwycięstwo nad Warriors 129:112. O dużym szczęściu mogą mówić zawodnicy Dallas Mavericks, którzy przez ostatnie dwie i pół minuty nie zdobyli punktów, a mimo tego wygrali z Orlando Magic 107:106. Jazz pokonali Sixers 106:104.

Detroit Pistons – New York Knicks 122:102

Statystyki na ESPN

• Znów wielki mecz Andre Drummonda – 27 punktów, 12 zbiórek i siedem asyst. Tony Snell zdobył 24 punkty przy stuprocentowej skuteczności – 9/9 z gry, w tym 6/6 za 3! Markieff Morris dodał 22 punkty.
  • Blake Griffin, Derrick Rose i Reggie Jackson nie zagrali w tym spotkaniu z powodu urazów.
  • Najwięcej punktów dla Knicks zdobył Julius Randle – 20.

Indiana Pacers – Washington Wizards 121:106

• Siedmiu graczy Pacers zdobyło co najmniej 13 punktów (najwięcej T.J. Warren 21).
  • Dla Wizards najwięcej punktów zdobył Bradley Beal – 30.

Houston Rockets – Golden State Warriors 129:112

• W składzie Warriors zabrakło oczywiście Klaya Thompsona i Stepha Curry’ego, ale mistrzowie Zachodu musieli sobie znów radzić bez D’Angelo Russella (skręcona kostka) i Draymonda Greena (problemy z palcem).
  • Tym razem GSW nie mieli tyle szczęścia, co w meczu przeciwko Blazers.
  • Najwięcej punktów dla Warriors zdobył z ławki Alec Burks – 28. Eric Paschall, który przeciwko Blazers rzucił 34 tym razem zapisał na swym koncie 19 „oczek”.
  • Dla Rockets James Harden zdobył 36 punktów i miał 13 asyst. P.J. Tucker 22 i 11 zbiórek, Clint Capela rzucił 19 punktów i miał 16 zbiórek oraz sześć bloków! Russell Westbrook dołożył 18 punktów, osiem zbiórek oraz sześć asyst.

Atlanta Hawks – Chicago Bulls 93:113

• Byki do wygranej poprowadził Tomas Satoransky 27 punktów (rekord kariery). Satoransky trafił 10 z 13 rzutów z gry. Dodał do tego osiem asyst i siedem zbiórek. Lauri Markkanen dołożył 17 punktów.
  • Trae Young zdobył tylko dziewięć punktów (3/12 z gry, w tym 0/8 za 3).
  • 42-letni Vince Carter zdobył 14 punktów – najwięcej w tym sezonie.

Toronto Raptors – Sacramento Kings 124:120

Memphis Grizzlies – Minnesota Timberwolves 137:121

Dallas Mavericks – Orlando Magic 107:106

• Mavericks nie zdobyli punktów przez ostatnie dwie i pół minuty, a mimo tego wygrali to spotkanie. Na 2:31 do końca prowadzili 107:102.
  • Jonathan Isaac trafił z półdystansu, a Aaron Gordon spod kosza i było tylko 107:106 dla Mavs na minutę i dziewięć sekund przed końcem.
  • Magic mieli dwie akcje „na wygraną”. Najpierw Gordon przed rzutem odepchnął rywala i odgwizdano mu faul w ataku, a równo z syreną z dobrej pozycji z dystansu nie trafił Nikola Vucević. Wcześniej dwóch wolnych dla Mavs nie trafił Seth Curry. Mavs mogą mówić o dużym szczęściu w tym spotkaniu.
  • Luka Doncić zdobył 27 punktów i miał siedem zbiórek oraz siedem asyst.
  • Kristaps Porzingis zdobył tylko 10 punktów (4/14 z gry).
  • Najwięcej punktów w szeregach Magic zdobył Aaron Gordon – 23. Jednak w ostatniej minucie dwukrotnie faulował w ataku – na 34,7 sek. przed końcem oraz na 7,7.
  • Vucević zdobył 19 punktów i miał 11 zbiórek oraz siedem asyst.

Utah Jazz – Philadelphia 76ers 106:104

• Joel Embiid zdobył 27 punktów i zebrał 16 piłek na tablicach, a Josh Richardson dodał 24 „oczka”, ale to okazało się za mało, aby wygrać z Jazz.
  • Ben Simmons grał tylko 10 minut, ponieważ zderzył się z jednym z rywali i narzekał na ból w barku.
  • Jazz do wygranej poprowadził Donovan Mitchell – 24 punkty i osiem asyst.
  • Bogdan Bogdanović zdobył 20 punktów, a przy jego nazwisku współczynnik+/- wyniósł aż +21.

Los Angeles Clippers – Milwaukee Bucks 124:129

• Clippers grali bez kontuzjowanego Paula George’a oraz odpoczywającego Kawhi Leonarda, który ma wystąpić w kolejnym meczu (dziś w nocy Clippers podejmować będą Blazers).
  • Mimo braku swoich gwiazd, Clippers się nie poddawali. Do przerwy Bucks prowadzili 70:59, ale pięć minut po zmianie stron był już remis 77:77. Clippers trzykrotnie doprowadzali do remisu, ale nie byli w stanie wyjść na prowadzenie. Po trzech kwartach Bucks wygrywali 98:89 i utrzymali prowadzenie do końca.
  • Najwięcej punktów dla Bucks zdobył Giannis Antetokounmpo – 38. Grek trafił cztery z siedmiu rzutów z dystansu. Zebrał 16 zbiórek i miał dziewięć asyst. Miał też dwa bloki i dwie asysty.
  • 24 punkty z ławki zdobył George Hill, a 20 dodał Eric Bledsoe.
  • Nieobecność gwiazd Clippers wykorzystali Montrezl Harrell i Lou Williams, którzy zdobyli po 34 punkty.

Tabela NBA po środowych spotkaniach:

Skorzystaj z najnowszej oferty PZBUK – bonus powitalny 500 zł na start
Odbierz 100% bonus od depozytu do maksymalnie 500 zł.
1) Dokonaj depozytu
2) Aktywuj bonus podczas wpłaty
3) Odbierz dodatkową gotówkę i graj za dwa razy więcej!
– więcej informacji na stronie PZBUK>>

Tylko dla wtajemniczonych i czytających uważnie 🙂 Założyliśmy na Facebooku specjalną grupę dyskusyjną dla czytelników i przyjaciół PROBASKET. Jest nas już ponad 2000!

Grupa jest zamknięta, ale zapraszamy do niej wszystkich pozytywnych fanów NBA – https://www.facebook.com/groups/probasketpl/ – to ma być miejsce, gdzie będziemy dzielić się spostrzeżeniami i wymieniać doświadczeniami. Dołącz do grona pozytywnych fanów NBA.

• Poprzedni artykułTOP 10 6. tygodnia Energa Basket Ligi
    Następny artykułNBA: Tydzień do debiutu Paula George’a?
    Założył PROBASKET w 2001 roku. Pisał o koszykówce w Dzienniku Metro i Onet.pl. Od 12 roku życia trenował kosza. Studiował w USA, gdzie grał z drużyną Junior College'u w mistrzostwach Stanów Zjednoczonych. Po powrocie do Polski przez cztery lata był trenerem na poziomie kadetów i juniorów. Skomentował ponad 100 meczów NBA i WNBA w Orange sport i Canal+ Sport oraz Igrzyska Olimpijskie w nSport HD. W latach 2013-2016 pełnił rolę rzecznika prasowego reprezentacji Polski koszykarzy. Był z kadrą na dwóch EuroBasketach - współtworzył projekt Kosz Kadra. Przez sześć lat w Polskiej Lidze Koszykówki wdrażał strategię komunikacji (WWW, video i Social Media). Jest specjalistą w dziedzinie Public Relations oraz Marketingu w sporcie. Obecnie prowadzi polskie biuro prasowe Jeremiego Sochana oraz odpowiada za kwestie marketingowe Sochana na Polskę.