Minnesota Timberwolves będzie w kolejnym sezonie jedną z najciekawszych ekip, ponieważ ma młodych niezwykle utalentowanych graczy oraz trenera ze świeżą wizją. W pierwszym meczu off-season Leśnych Wilków, zespół pokonał Miami Heat 109:100. Z double-double starcie skończył Karl-Anthony Towns. Natomiast Dwyane Wade poprowadził Chicago Bulls do pierwszego zwycięstwa w pre-season. Nowy rzucający obrońca zespołu zanotował 22 punkty w drugim meczu z Indianą Pacers. Poprzedniej nocy także pierwsze derby Nowego Jorku. Knicks pokonali Nets 116:98 po 16 oczkach Carmelo Anthony’ego. Mecz opuścił Derrick Rose, który musiał stawić się na rozprawie sądowej w Los Angeles.

BROOKLY NETS – NEW YORK KNICKS 98:116

Jeżeli problemy Derricka Rose’a przeciągną się na sezon regularny NBA, niewykluczone, że podstawowy rozgrywający New York Knicks zmuszony zostanie do odpuszczenia kilku meczów swojej drużyny. Zawodnik broni swojej niewinności w sprawie, w której wraz z dwójką przyjaciół został oskarżony o gwałt. Brak Rose’a nie przeszkodził NYK w pokonaniu Brooklyn Nets. Zespół Jeffa Hornacka wyglądał znacznie lepiej w drugiej połowie spotkania, budując ostatecznie 18-punktową przewagę.

W rotacji Nets jest numer 1 draftu 2013 – Anthony Bennett. Kanadyjczyk się nie poddaje i nadal próbuje swoich sił na parkietach najlepszej ligi świata. Tym razem jego potencjał sprawdzają w Brooklynie. Mecz przeciwko Knicks Bennett skończył notując 15 punktów (11/14 FT) i 5 zbiórek. Kenny Atkinson – szkoleniowiec Nets odpuścił dzisiaj granie Jeremym Linem. Natomiast dla drużyny z Madison Square Garden 16 punktów, 4 zbiórki i 3 asysty zanotował Carmelo Anthony. 12 oczek, 6 zbiórek Kristapsa Porzingisa.

MINNESOTA TIMBERWOLVES – MIAMI HEAT 109:100

Tom Thibodeau dostał młodą i pełną werwy rotację. W trakcie off-season pojawiały się komentarze wskazujące na to, że wielu trenerów zazdrości Thibsowi tego, co odziedziczył po Flipie Saundersie. Walka o play-offy w kolejnym sezonie może być zbyt ambitnym podejściem dla T-Wolves, ale potencjał tkwiący w tej ekipie sprawia, że cała liga będzie im się bacznie przyglądać. Poprzedniej nocy Leśne Wilki rozpoczęły okres meczów przedsezonowych i od razu na start pokonały Miami Heat 109:100.

Heat na przełomie drugiej i trzeciej kwarty zbudowali niemal 20-punktowe prowadzenie, ale jeszcze przed finałowymi 10 minutami trójka Ricky’ego Rubio doprowadziła do remisu 75:75. Natomiast po trójce Nemanji Bjelicy na 3:45 przed końcem Wilki wyszły na 11 punktowe prowadzenie i mocną końcówką przypieczętowały zwycięstwo. Z double-double 20 punktów, 10 zbiórek skończył Karl-Anthony Towns. 19 oczek Andrew Wigginsa. Dla Heat 17 oczek i 12 zbiórek zapisał Hassan Whiteside. Kolejnych 16 punktów dołożył Goran Dragić.

CHARLOTTE HORNETS – BOSTON CELTICS 86:104

PHILADELPHIA 76ERS – CLEVELAND CAVALIERS 105:108

INDIANA PACERS – CHICAGO BULLS 105:121

ATLANTA HAWKS – SAN ANTONIO SPURS 91:102

DALLAS MAVERICKS – MILWAUKEE BUCKS 74:88