Golden State Warriors zagrali z Minnesotą Timberwolves o 13:00 polskiego czasu. Grali w Chinach, więc godzina jest całkowicie zrozumiała. Stephen Curry w trzy kwarty rzucił Wilkom 40 punktów i ostatecznie Golden State Warriors całkowicie zdominowali spotkanie. To nie koniec spotkań o „pięknej porze”, bo o 21:00 zaczęły się mecze Wizards – Cavaliers oraz spotkanie z udziałem Oklahoma City Thunder, których rywalami jest drużyna Melbourne United. W międzyczasie Damian Lillard rzucił 35 oczek Los Angeles Clippers, a Anthony Davis sterroryzował Chicago Bulls notując dwa oczka więcej.

GOLDEN STATE WARRIORS – MINNESOTA TIMBERWOLVES 142:110

To było show Stephena Curry’ego. 2-krotny MVP na pewnym etapie po prostu złapał ogień i trafiał rzut za rzutem. Podobne obrazki widzieliśmy już wielokrotnie. Minnesota Timberwolves w pierwszej kwarcie rzuciła 44 punktów, co nie było dobrym świadectwem defensywy Golden State WarriorsSteve Kerr także nie sprawiał wrażenie zadowolonego z gry swojego zespołu. Mistrzowie rozstrzygnęli losy tego meczu na przestrzeni trzeciej i czwartej kwarty, głównie za sprawą 40 zdobytych punktów Curry’ego, który w czwartej kwarcie na parkiecie się już nie pojawił.

Ale T-Wolves pokazali w tym meczu zęby. Początek spotkania należał do nich. Zbudowali przewagę i byli w stanie się jej ściśle trzymać. Warriors mieli problem z szybkim atakiem przeciwnika. Ekipa Toma Thibodeau wykorzystywała błędy w obronie swojego rywala i błędy przy konstruowaniu ataku. Najlepszym strzelcem Leśnych Wilków był Andrew Wiggins, kończąc spotkanie z dorobkiem 21 punktów. Kanadyjczyk trafił 9/13 z gry.  Nie mógł jednak rywalizować z 14/19 za trzy Curry’ego i Klaya Thompsona.

WARTO WIEDZIEĆ: W piątek ponad 100 Czytelników PROBASKET skorzystało z najnowszej promocji w oficjalnym sklepie Nike. Mamy kod, który daje dodatkowe 25% zniżki na przecenione wcześniej produkty! Sprawdź!

PORTLAND TRAIL BLAZERS – LOS ANGELES CLIPPERS 134:106

W drugiej kwarcie, Portland Trail Blazers rzucili obronie Los Angeles Clippers 43 punkty i objęli prowadzenie, którego nie oddali już do samego końca. To był dobry mecz, zwłaszcza z perspektywy produktywności obwodu PTB – Damiana Lillarda i C.J.a McColluma. Panowie rzucili się na obronę przeciwnika z ogromną siłą i wspólnie zanotowali 55 punktów. Dame był absolutną gwiazdą tej rywalizacji notując 35 oczek (9/17 FG, 4/9 3PT, 13/13 FT), 3 zbiórki, 3 asysty i 2 przechwyty. Z ławki 16 oczek dorzucił Mo Harkless trafiając 6/6 z gry.

Mecz poniekąd potwierdził, że największym problemem Clippers w rywalizacji z czołówką zachodu, będzie defensywa. Mają co prawda Patricka BeverleyaDeAndre Jordana, ale to może nie wystarczyć, by zbudować konsekwentny system. Czas pokaże. Milos Teodosić nastawił się tej nocy na rzucanie. Zdobył 15 punktów (5/12 FG, 4/7 3PT), zebrał 2 piłki i rozdał 3 asysty. Natomiast Blake Griffin dołożył kolejne 15 oczek (4/9 FG, 3/6 3PT), 4 zbiórki, 6  asyst, 2 przechwyty, ale także 5 strat.

CLEVELAND CAVALIERS – WASHINGTON WIZARDS 94:102

MELBOURNE UNITED – OKLAHOMA CITY THUNDER 85:86

DENVER NUGGETS – SAN ANTONIO SPURS 100:122

NEW ORLEANS PELICANS – CHICAGO BULLS 108:95

NEW YORK KNICKS – BROOKLYN NETS 83:117

SACRAMENTO KINGS – LOS ANGELES LAKERS 69:75