West: Chciałbym żeby NBA zmieniła logo

by Michał Kajzerek | 8 kwietnia 2017 13:42

NBA opracowało swoje logo w oparciu o zdjęcie sylwetki biegnącego z piłką Jerry’ego Westa – legendy Los Angeles Lakers i obecnie pracownika Golden State Warriors. Jednak 78-letni West nigdy nie był wielkim fanem pomysłu umieszczania go w logotypie ligi.

Jerry West dołączył do jednego z odcinków programu Rachel Nichols z ESPN. Jej gośćmi byli także dziennikarz Israel Gutierrez i najlepszy strzelec w historii NBA – Kareem Abdul-Jabbar. W pewnym momencie poruszono temat logo NBA i tego, co myśli o nim West, którego sylwetkę liga kilkadziesiąt lat temu wykorzystała. 78-latek nie krył się ze swoją opinią. – Gdyby była taka możliwość, to chciałbym żeby liga zmieniła logo – stwierdził bardzo otwarcie.

Przede wszystkim – żałuję, że to logo w ogóle powstało – mówi dalej West. – Naprawdę i mówiłem to już wiele razy. Bardzo mi schlebia fakt, że to ja na nim jestem. Grałem w okresie, gdy liga zaczynała wchodzić na rynek. Brali pod uwagę pięć osób, które mogły znaleźć się w logo. Nie wiedziałem o tym dopóki nie powiedział mi kolejny komisarz ligi. To był Walter Kennedy. Potem New York Times zrobiło o tym artykuł.

Powtórzę raz jeszcze – to bardzo miłe, ale na miejscu NBA byłoby mi naprawdę wstyd – kontynuuje. – Nigdy nie chciałem zwracać na siebie uwagi. Ludzie zaczęli nazywać mnie “The Logo” i kompletnie mi to nie pasowało. Nie pasowało to do mnie. Chciałbym żeby je zmienili, naprawdę – kończy. Kogo West widziałby na swoje miejsce? – Musiałby bym być stronniczy. Może komisarza Adama Silvera? Wyglądałby świetnie.

Zatem znamy już zdanie na temat logo NBA Jerry’ego Westa, a co wy sądzicie na ten temat? Czy liga powinna pomyśleć o zmianie zawodnika? Jeśli tak – kto powinien się znaleźć na czerwono-niebieskim tle? Na razie w tym temacie liga milczy. Taka zmiana byłaby bardzo kontrowersyjna i zapewne przyniosłaby równie wiele przeciwników, co zwolenników. Komisarz Adam Silver stara się być bardzo ostrożny w tym, jak traktuje koszykarskie środowisko oraz opinię publiczną.

NBA: Jared Dudley o procesie rozwoju młodzieży Suns[1]


Endnotes:
  1. NBA: Jared Dudley o procesie rozwoju młodzieży Suns: http://probasket.pl/nba-jared-dudley-o-procesie-rozwoju-mlodziezy-suns/

Source URL: http://probasket.pl/west-chcialbym-zeby-nba-zmienila-logo/