NBA opracowało swoje logo w oparciu o zdjęcie sylwetki biegnącego z piłką Jerry’ego Westa – legendy Los Angeles Lakers i obecnie pracownika Golden State Warriors. Jednak 78-letni West nigdy nie był wielkim fanem pomysłu umieszczania go w logotypie ligi.

Jerry West dołączył do jednego z odcinków programu Rachel Nichols z ESPN. Jej gośćmi byli także dziennikarz Israel Gutierrez i najlepszy strzelec w historii NBA – Kareem Abdul-Jabbar. W pewnym momencie poruszono temat logo NBA i tego, co myśli o nim West, którego sylwetkę liga kilkadziesiąt lat temu wykorzystała. 78-latek nie krył się ze swoją opinią. – Gdyby była taka możliwość, to chciałbym żeby liga zmieniła logo – stwierdził bardzo otwarcie.

Przede wszystkim – żałuję, że to logo w ogóle powstało – mówi dalej West. – Naprawdę i mówiłem to już wiele razy. Bardzo mi schlebia fakt, że to ja na nim jestem. Grałem w okresie, gdy liga zaczynała wchodzić na rynek. Brali pod uwagę pięć osób, które mogły znaleźć się w logo. Nie wiedziałem o tym dopóki nie powiedział mi kolejny komisarz ligi. To był Walter Kennedy. Potem New York Times zrobiło o tym artykuł.

Powtórzę raz jeszcze – to bardzo miłe, ale na miejscu NBA byłoby mi naprawdę wstyd – kontynuuje. – Nigdy nie chciałem zwracać na siebie uwagi. Ludzie zaczęli nazywać mnie “The Logo” i kompletnie mi to nie pasowało. Nie pasowało to do mnie. Chciałbym żeby je zmienili, naprawdę – kończy. Kogo West widziałby na swoje miejsce? – Musiałby bym być stronniczy. Może komisarza Adama Silvera? Wyglądałby świetnie.

Zatem znamy już zdanie na temat logo NBA Jerry’ego Westa, a co wy sądzicie na ten temat? Czy liga powinna pomyśleć o zmianie zawodnika? Jeśli tak – kto powinien się znaleźć na czerwono-niebieskim tle? Na razie w tym temacie liga milczy. Taka zmiana byłaby bardzo kontrowersyjna i zapewne przyniosłaby równie wiele przeciwników, co zwolenników. Komisarz Adam Silver stara się być bardzo ostrożny w tym, jak traktuje koszykarskie środowisko oraz opinię publiczną.

NBA: Jared Dudley o procesie rozwoju młodzieży Suns


Dodaj komentarz

10 komentarzy do "West: Chciałbym żeby NBA zmieniła logo"

avatar
   
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
dundi
Gość

Węszę spisek, pewnie chcą kogoś wpasować na jego miejsce i tym rasistom biały przeszkadza. Może ci sataniści chetnie widzieliby tam tego troglodytę z małym móżdżkiem a wielką szczęką, wiadomo kogo 🙂 Poza tym jego ryja tam nie widać więc w czym problem. Pewnie deal jakiś kroją i widzą w tym parę szekli do wyjęcia.

Tomaaas
Gość

Patrick Ewing?

dundi
Gość

Nie, ten to trzymał poziom. Chodziło mi o płaczka z przeszczepami na zakolach. To on chce ścigać ducha Jordana więc i na logo miałby nieodpartą chrapkę.

Alonzo
Gość

Przegrał sprawę sądową o prawa do wykorzystywania wizerunku w logo NBA i nagle przestało mu się podobać.

Raf
Gość

Jesli juz to Jordan.

Alonzo
Gość

Coś ci się pomyliło.

Raf
Gość

Jesli maja zmienic logo to tylko na Jordana

kuku
Gość

nikt nie zmieni tego logo, po co ta cala napinka he he

Grzegorz Es
Gość

A to na nowym logo musi być ktoś?

Cikos
Gość

Wezma jakiegos czarnego geja sataniste i biznes bedzie sie krecil.
A na powaznie,nie wierze,ze zmienia logo.Jest to znak towaru rozpoznawalny na calym globie….chociaz diabli ich wiedza,co lysa pala wymysli.