W 16. kolejce ligi tureckiej Banvit, w którym gra Damian Kulig zmierzył się z Pinarem Karsiyaka, czyli drużyną Mateusza Ponitki. Zwycięsko wyszła drużyna Pinaru, która wygrała 109:104. Indywidualnie Mateusz Ponitka także był lepszy od Damiana Kuliga.

Banvit – Pinar Karsiyaka 104:109

Spotkanie zdecydowanie lepiej zaczęło się dla Banvitu. Drużyna z Damianem Kuligiem w składzie zdołała objąć prowadzenie, które utrzymywało się przez całą pierwszą połowę. Mateusz Ponitka był na parkiecie przez większość czasu i regularnie powiększał dorobek punktowy swojej drużyny.

Dla losów spotkania decydująca była trzecia kwarta, którą Pinar wygrał aż 34:21. W ostatniej odsłonie meczu Banvit próbował gonić wynik i odrabiać straty, ale zwycięsko wyszła ostatecznie drużyna Ponitki, która wygrała 109:104. W ekipie Pinaru brylował J’Covan Brown, który zdobył aż 29 punktów. Tyle samo dla Banvitu zdobył Gediminas Orelik.

Reprezentanci Polski rozegrali bardzo dobre spotkanie. Lepiej poradził sobie Mateusz Ponitka, który był jednym z liderów swojej drużyny. Poniżej statystyki Polaków:

Damian Kulig: 6 punktów (2/2 z gry), 7 zbiórek, 2 asysty i 1 blok w 16 minut.
Mateusz Ponitka: 16 punktów (5/10 z gry), 3 zbiórki i 2 asysty w 34 minuty.

W tabeli ligi tureckiej obie drużyny zajmują miejsce w górnej części tabeli. Banvit Damian Kuliga ma bilans 11-5, a Pinar Mateusza Ponitki 10-6.