Banvit, w którym występuje reprezentant Polski przegrał z drużyną Istambuł BBSK 95:100. Damian Kulig zaprezentował się jednak z bardzo dobrej strony i był jednym z najlepszych zawodników swojego zespołu.

Spotkanie od początku było bardzo zacięte i wyrównane, a to właśnie ekipa z Polakiem na pokładzie była jego faworytem. W drugiej kwarcie jednak gospodarzom udało się uzyskać niewielką przewagę. Podobny przebieg miała trzecia odsłona spotkania i nie oczekiwanie po 30 minutach to Istambuł prowadził różnicą 4 oczek. Ostatnia kwarta należała jednak do Banvitu, bardzo dobrze radził sobie Kulig, który trafił w tym spotkaniu dwie trójki. Po końcowej syrenie na tablicy wyników widniał remis i do rozstrzygnięcia potrzebna była dogrywka. W tej lepiej poradzili sobie gospodarze i wygrali ostatecznie 100:95.

Damian Kulig spędził na parkiecie nieco ponad 32 minuty. W tym czasie zdobył 16 punktów, miał 7 zbiórek i 3 asysty. Polak trafił 5 z 9 oddanych rzutów z gry, a także 4 z 6 oddanych rzutów wolnych. Banvit z bilansem 10-4 nadal zajmuje miejsce w czołówce ligi tureckiej.

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

avatar
   
Powiadom o