Trefl Sopot pokonał BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski 73:70 odnosząc tym samym pierwszą wygraną w nowym sezonie Polskiej Ligi Koszykówki.

BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski – Trefl Sopot 70:73

Sopocianie od samego początku spotkania narzucili swoje warunki. Kilka punktów przewagi zbudowane w pierwszej kwarcie pozwoliły ekipie Trefla na kontrolowanie meczu w jego dalszym etapie. Na obwodzie dobrze radził sobie Anthony Ireland, a pod koszem dominował Nikola Marković. Ostatecznie po pierwszej połowie przyjezdni prowadzili różnicą trzech punktów.

Druga połowa była zdecydowanie bardziej wyrównana. Stal była w stanie odrobić straty między innymi dzięki znakomitej grze doświadczonego Szymona Szewczyka. Najciekawsze momenty tego spotkania miały miejsce w samej końcówce. Sopocianie odskoczyli na kilka punktów przewagi i to gospodarze musieli za wszelką cenę próbować wyrównać stan meczu. Kapitalnymi rzutami za trzy punkty popisał się Adam Kaczmarzyk, lecz to nie wystarczyło do pokonania Trefla Sopot, który wygrał ostatecznie 73:70.