back to homepage

webisports.com – NBA. Oceny meczów, wyniki i obstawianie.

ForumKategoria: NBAwebisports.com – NBA. Oceny meczów, wyniki i obstawianie.
cyzeisk asked 3 miesiące ago

Cześć
Chciałbym Wam przedstawić ciekawą stronę www, poświęconą NBA.

http://www.webisports.com/nba

Dla mnie osobiście, jej główna funkcja, to możliwość zobaczenia oceny meczów, na podstawie czego mogę zdecydować się jaki mecz oglądnąć, ponieważ dziennie mam czas tylko na jeden mecz (no, ewentualnie dwa), więc musi on zapewnić mi odpowiedni poziom. Oprócz tego, witryna udostępnia wyniki meczów (ukryte za przyciskiem), ma np. box score oraz resztę ważnych narzędzi. Działa również konkurs na obstawianie meczów.
Jeśli już ktoś kliknął na linka powyżej, to widzi, że wszystkie wartości są poukrywane. Więc nie ma opcji, że wejdzie się i zobaczy wynik (czy ocenę) meczu. Nie. Aby wyświetlić dane wartości, klika się na odpowiednie przyciski.
Uwaga, na chwilę obecną, na stronie przeprowadzane są prace, więc nie wszystko jeszcze działa w 100%, jak wcześniej.

Rejestracja.
To opcja. Można się obejść bez konta. Ale ono się przydaje. Przede wszystkim, bez niego nie ma możliwości wzięcia udziału w konkursie na obstawianie meczów. Poza tym, na naszym koncie zapisywane są wszystkie nasze głosy, aby można było sobie prześledzić historię, z wyróżnieniem kilku elementów np. która drużyna okazała się dla nas najbardziej zwycięska itp., ot taka ciekawostka.

Oceny meczów.
Są one oczywiście poniekąd subiektywne, trudno tutaj oddać punkt widzenia, gdyż wszystko jest liczone przez skrypty, a nie żywego człowieka (on tylko stworzył funkcję). Ja osobiście nie wiem jakie czynniki są brane pod uwagę, admin wspominał o kilku z nich na forum, ale nie znam kompletnej formuły, wiem tylko, że admin cały czas ulepsza jakość kalkulacji, jednak jak można sobie wyobrazić, jest to dość trudne, więc należy podejść do tego w odpowiedni sposób.
Ale są również oceny wystawiane przez ludzi (kciuk w górę, “neutralny”, w dół). Co prawda po ich ilości stwierdzam, że strona póki co raczej nie jest zbyt popularna w sieci (co mnie dziwi), więc zazwyczaj dany mecz ma tylko kilka głosów. Podczas finałów zdarza się, że jest większa aktywność. Do dyspozycji jest również system komentarzy.
A co do trafności ocen, korzystam z tej strony www od połowy sezonu 2014/2015, dzięki niej, zapewniłem sobie dobrą rozrywkę przy ponad 300 meczach. Więc mogę powiedzieć, że wg mnie, skala 1/10 – 10/10 ogólnie jest dokładna, jeśli chodzi o poziom rozrywki zapewnianej przez dany mecz.
8/10 i wyżej, co tu dużo pisać, dla mnie zdecydowanie warte oglądania, najczęściej emocjonujące końcówki, częste zmiany prowadzenia, lub ogólnie bliski wynik przez większość spotkania. Choć dla mnie, minimum dobrego meczu wartego oglądania, zaczyna się już od 7/10 (osobiste preferencje).
Wśród ocen 4/10 – 6/10, mecze są przyzwoite, choć rzadko kiedy trafiałem na niespotykane zwroty akcji, końcówki są raczej przewidywalne, bez buzzerbeaterów itp. Dla fanatyka NBA, mecze raczej warte oglądania, ale dla koszykarskiego turysty… no nie wiem. Poza tym, raz na jakiś czas zdarzały mi się dziwadła, w sensie trzy kwarty niezłej, wyrównanej walki, a ostatnia kwarta to kompletna rzeź zakończona wynikiem kwarty np. 9-35, co jak dla mnie ogólnie było warte max 2/10 – 3/10, a tym czasem ocena była dużo większa, jednak może kalkulacja oceny została poprawiona od tamtego czasu, mam nadzieję. Ogólnie, niezłe mecze, szczególnie okolice 6/10.
Mecze z ocenami 3/10 i niższe, oglądałem w ilości 4-5 na sezon, tylko i wyłącznie jeśli grały moje ulubione drużyny, więc niewiele mogę powiedzieć o jakości oceny, ale z tych co widziałem, najczęściej były to kompletne blowout lub generalnie prawdziwie mało ciekawe mecze.
To powyżej, to oczywiście wyłącznie moja osobista interpretacja.

Wyniki meczów.
Kolejna funkcja wyżej wymienionej strony www, to prezentacja wyników meczów, tych świeżych, jak i poprzednich. Brak spoilerów, bez obaw, wszystko poukrywane za przyciskami.

Dodatkowe funkcje dotyczące meczów.
Po kliknięciu “more”, mamy do dyspozycji zestaw narzędzi pomocnych w pełnym ogarnięciu meczu. Wszystko jest ukryte pod przyciskami. Czyli: wynik, ocena, najciekawsze momenty i wywiady, bójki i wyrzucenia, historia pojedynków w sezonie, link do recenzji meczu na nba.com, komentarze, kto głosował, link do ściągnięcia meczu (to już chyba nie działa).

Obstawianie meczów.
Przeznaczenie wiadome. Ta sekcja również oferuje kilka ciekawych narzędzi. Na stronie z przyszłymi meczami, jest krótkie info, ile zdobędziemy punktów, jeśli trafimy daną pozycję. Ważniejsze sprawy są po kliknięciu “game info”. Mamy tutaj aktualny bilans oraz z ostatnich 5 i 10 meczów, ile osób obstawia na daną drużynę, niżej, konkretne wyniki i statystyki z ostatnich 5 meczów, kontuzje oraz historia pojedynków w sezonie.
Śmiało można dołączyć w każdym momencie. Sezon właśnie się rozpoczął, więc nic nie stracicie. Aby dołączyć do zabawy, trzeba założyć konto.

No i to byłoby na tyle.
Moim zdaniem, strona warta odwiedzenia. Propagujcie, polecajcie, jeśli waszym zdaniem warto. Wszelkie pomysły i zastrzeżenia, można pisać adminowi na forum (w języku angielskim)
Pozdrawiam.

4 odpowiedzi
jj odpowiedział 2 miesiące temu

Wygląda dość interesująco, będę korzystał i sprawdzę co i jak

cyzeisk odpowiedział 2 miesiące temu

Chwilowo nie działają oceny dzisiejszych meczów. Niestety od kilku lat, kilka razy (2-3) w miesiącu występują takie problemy. Admin nie czuwa cały dzień nad stroną, ponieważ takie usterki zostają poprawione dopiero następnego dnia.

Webisports odpowiedział 2 miesiące temu

Hey  cyzeisk , I am the Admin of the website. Thanks a lot for this post. 
Please feel free to tell me what is missing on the website, I am always looking for ways to improve it for all of the users. 
Keep spreading the work of the website, Thank you 🙂

cyzeisk odpowiedział 2 miesiące temu

First of all, great job, your website is really useful. This forum is quite young, so there is not much activity. But there are few other polish basketball forums and I will try to share it there too. Take care.

Adam odpowiedział 1 tydzień temu

Taa wydaje się być spoko opcją na śledzenie takich informacji. 
Adwokat Warszawa spadek

Twoja odpowiedź

16 + 11 =