back to homepage

Washington Wizards w sezonie 2016/17

ForumKategoria: NBAWashington Wizards w sezonie 2016/17
Redakcja asked 5 miesięcy ago

Washington Wizards

Zostali: Bradley Beal, Jarell Eddie, Marcin Gortat, Markieff Morris, Kelly Oubre, Otto Porter, Marcus Thornton, John Wall.

Przyszli: Trey Burke (Utah Jazz), Danuel House (debiutant), Ian Mahinmi (Indiana Pacers), Sheldon McClellan (debiutant), Andrew Nicholson (Orlando Magic), Daniel Ochefu (debiutant), Tomas Satoransky (debiutant), Jason Smith (Orlando Magic), Kaleb Tarczewski (debiutant), Casper Ware.

Odeszli: Alan Anderson (Los Angeles Clippers), Jared Dudley (Phoenix Suns), Drew Gooden, J.J. Hickson, Nene Hilario (Houston Rockets), Ramon Sessions (Charlotte Hornets), Garrett Temple (Sacramento Kings).

Bilans w poprzednim sezonie: 41-41
Poza play-offs

Rok temu mówiło się, że po bardzo dobrych play-offach Wizards znów będą w czołówce na Wschodzie i mogą zagrozić najlepszym. Rzeczywistość okazała się jednak brutalna. Bradley Beal opuścił 27 meczów, a jego zespół nie awansował nawet do najlepszej ósemki. Czytając różne analizy na temat Wizards, temat zdrowia Beala przewija się najczęściej i wymieniany jest jako główny problem drużyny.
Kibice drużyny z Waszyngtonu liczą, że ten rok będzie inni od poprzedniego. Że będzie taki jak dwa sezony temu. John Wall wciąż jest przecież jednym z najlepszych rozgrywających w NBA. Beal jest wybitnym strzelcem, a Marcin Gortat co pokazuje od trzech lat, świetnie pasuje do tej układanki. Szczególnie, kiedy obok siebie ma gracza podkoszowego rzucającego z dystansu. Markieff Morris, tak jak robił to Channing Frye, kiedy razem z Polakiem grali w Suns, może rozciągać grę. Dzięki temu jest więcej miejsca na grę pick&roll Walla z Gortatem i więcej okazji do wjazdów pod kosz dla graczy z obwodu.

Warto podkreślić, że Wizards mają nowego trenera. Randy’ego Wittmana po pięciu latach zastąpił Scott Brooks, który po siedmiu latach rozstał się z Oklahoma City Thunder (raz prowadząc ich do wielkiego finału NBA). Jego zadaniem będzie wzmocnienie defensywy do czego świetnie nadają się Gortat i Otto PorterBrooks będzie musiał znaleźć rozwiązanie jak zarządzać drużyną, aby ego Walla i Beala nie zostało naruszone. W pracy z gwiazdami ma jednak duże doświadczenie. Przecież prowadził drużynę, w której grali Kevin Durant i Russell Westbrook. Praca z dwójką obwodowych Wizards nie powinna być dla niego problemem.

O ile pierwsza piątka Wizards wygląda na mocną, o tyle nie wiadomo, jakie wsparcie w trakcie sezonu otrzymają oni z ławki. Jeśli liderów drużyny z Waszyngtonu ominą kontuzje, to właśnie brak wartościowych zmienników może się okazać największym problemem Wizards. Może, ale nie musi, bo na obwodzie będą Trey Burke (wcześniej Jazz). Szansę otrzyma też wielki talent – Tomas Satoransky, a pod koszami wspierać Gortata mają Ian Mahinmi (wcześniej Pacers) i Andrew Nicholson (wcześniej Magic).

Najważniejsze pytania przed sezonem:
– Czy liderów Wizards ominą kontuzje?
– Czy Otto Porter będzie dalej się tak rozwijał i jego dobra gra będzie dla wielu sporym zaskoczeniem?
– Czy Scott Brooks odmieni drużynę z Waszyngtonu i Wizards wrócą do czołówki Wschodu?

http://probasket.pl/zapowiedz-nba-20162017-co-da-howard-atlancie-czy-wizards-gortata-wygraja-dywizje-southeast/

Twoja odpowiedź

10 + 12 =