back to homepage

Harden rozgrywającym? Jak widzicie Rockets w tym sezonie?

ForumKategoria: NBAHarden rozgrywającym? Jak widzicie Rockets w tym sezonie?
Redakcja asked 6 miesięcy ago

Trener Mike D’Antoni najpierw zażartował, że James Harden będzie „point guardem”, czyli, że będzie rzucał więcej punktów. Później jednak przyznał, że chce, aby lider Rakiet miał jeszcze częściej piłkę w rękach i grał jako rozgrywający.

z newsa -> http://probasket.pl/nba-zmiany-w-grze-rockets-harden-bedzie/

Co o tym sądzicie? Czy D’Antoni jest w stanie zrobić z Rockets tych Phoenix Suns co rzucali po 130-140 punktów na mecz? Przesadzamy oczywiście, ale ci Suns z Nashem i Stoudemire’em, to w sumie była drużyna ataku – Harden też woli atak od obrony… więc?

2 odpowiedzi
Bartosz Lewandowski odpowiedział 6 miesięcy temu

Mike D` Antoni nie da rady zrobić z tego zespołu drużyny grającej na podobieństwo dawnych Suns. Houston Rockets posiadają za duże braki kadrowe żeby stanowić dużą siłę ofensywną w lidze. Jeden Harden wiosny nie czyni. Gordon, Ariza, Beverly czy Brewer to nie są gracze, na których można zbudować solidny atak. Rakietom brakuje klasycznego rozgrywającego ( np. Rajon Rondo) i środkowego, który stanowił by znaczącą przewagę.

Nene czy Capela to nie są gracze na wyjściowy skład. Dodatkowo nie ma rasowych snajperów. Wspomniany Trevor Ariza wypalił się. Nie jest tym samym graczem co kiedyś. Natomiast Eric Gordon to gracz z olbrzymim potencjałem, który niestety został przyhamowany przez kontuzje. Dobrym ruchem było podpisanie Rayana Andersona, który wnosi powiem świeżości do drużyny. Jak ta cała układanka będzie funkcjonować? Dość chaotycznie. Prawdopodobnie Houston będą toczyć batalię o 8 miejsce w konferencji, które pozwala na awans do playoff.

marcin odpowiedział 2 miesiące temu

witam. WYGRALI sporo meczy ale daje im szans w play-off, moze druga runda jesli wszyscy beda zdrowi. Faktycznie poza Hardenem to zespol zadaniowcow,bez dominujacego pod koszem. Harden wykreca super srednia z asystami ale moim zdaniem bylby leprzy na dwojce tak jak gral zawsze.Problem jest duzy z budowaniem zespolu wokol Hardena,brakuje tam wyraznie hemii jak zespol przegrywa,deker jest super,gordon i harell tez ale to zmiennicy. kochalem HOUSTON w latach 90s, ciezko teraz zbudowac cos podobnego…

Twoja odpowiedź

8 + 3 =