back to homepage

Charlotte Hornets w sezonie 2016/17

ForumKategoria: NBACharlotte Hornets w sezonie 2016/17
Redakcja asked 5 miesięcy ago

Charlotte Hornets

Zostali: Nicolas Batum, Spencer Hawes, Frank Kaminsky, Michael Kidd-Gilchrist, Jeremy Lamb, Kemba Walker, Marvin Williams, Cody Zeller, Aaron Harrison.

Przyszli: Marco Belinelli (Sacramento Kings), Treveon Graham (debiutant), Roy Hibbert (Los Angeles Lakers), Brian Roberts (Portland Trail Blazers), Ramon Sessions (Washington Wizards), Mike Tobey (debiutant), Christian Wood (Philadelphia 76ers).

Odeszli: Troy Daniels (Memphis Grizzlies), Jorge Gutiérrez, Tyler Hansbrough, Al Jefferson (Indiana Pacers), Courtney Lee (New York Knicks), Jeremy Lin (Brooklyn Nets).

Bilans w poprzednim sezonie: 48-34
Przegrana w pierwszej rundzie play-offs z Heat 3-4

Michael Kidd-Gilchrist jest już zdrowy i podobno poprawił skuteczność rzutów z półdystansu i dystansu. Jest też bardzo dobrym obrońcą. Kemba Walker wciąż się rozwija, a Nicolas Batum rozegrał najlepszy sezon w karierze. Czytając oceny o Hornetspowtarza się jednak opinia, że drużyna Michaela Jordana jest solidna, ale inne zespoły mają więcej “talentu”.

Co to oznacza w praktyce? Będą walczyć, wygrywać, mogą nas nawet w trakcie sezonu zaskoczyć, ale inne zespoły w NBA są po prostu mocniejsze. Hornets może być bardzo trudno powtórzyć sukces z poprzedniego sezonu, czyli 6. miejsce na Wschodzie i zaciętą walkę w pierwszej rundzie.

Hornets stracili dobrego obrońcę i strzelca Courtney’a Lee oraz kiedyś wyróżniającego się pod koszami Ala Jeffersona. Zmieni się też ich styl gry, bo do Nets przeniósł się Jeremy Lin. Sporo zatem zależeć będzie od bardzo solidnego Marvina Williamsa oraz utalentowanego Cody Zellera, który powinien być pierwszym środkowym. Drużyna z Charlotte ma też bardzo dobrego trenera – Steve’a Clifforda – i mimo wielu plusów jest jednak dużą niewiadomą.

Najważniejsze pytania przed sezonem:
– Na ile stać tercet Walker – Kidd-Gilchrist – Batum?
– Czy Cody Zeller wciąż będzie się rozwijał i wejdzie na wyższy poziom?
– Czy przyjście Marco BelinelliegoRamona Sessionsa i Roy Hibberta okaże się realnym wzmocnieniem?

http://probasket.pl/zapowiedz-nba-20162017-co-da-howard-atlancie-czy-wizards-gortata-wygraja-dywizje-southeast/

Twoja odpowiedź

15 + 0 =