MKS Dąbrowa Górnicza zdecydowała o kontynuacji współpracy z Patrykiem Wieczorkiem. Występujący na pozycji rozgrywającego zawodnik w minionym sezonie występował na trzech poziomach rozgrywkowych.


20 – letni koszykarz został wypożyczony do pierwszoligowego AZS AWF Mickiewicz Romus Katowice, gdzie radził sobie bardzo dobrze. W ośmiu rozegranych tam spotkaniach zdobywał średnio 10 punktów podczas 22 minut gry. Ponadto rozgrywający rozdawał 2.6 asyst oraz notował 2.5 zbiórki. Jeszcze lepiej Wieczorek spisywał się w drugim zespole Dąbrowy Górniczej na trzecim poziomie ligowym( II liga). Tam w dziewięciu występach cieszył się średnią niemal 18 zdobytych punktów. Nic dziwnego, że wobec coraz słabszej sytuacji kadrowej ekstraklasowego MKS-u , zdecydowano się dołączyć młodego zawodnika do kadry pierwszego zespołu.

– „Młodzi gracze to przyszłość każdego klubu – Patryk na dopiero 20 lat a już ma na koncie sporo występów w I lidze i Ekstraklasie. Jesteśmy dumni, że jest naszym wychowankiem i te lata ciężkiej pracy naszych trenerów kształcących młodzież nie poszły w las. Mamy nadzieję, że Patryk wykorzysta szansę i zagra dobry sezon, będąc jednocześnie dobrym przykładem dla młodszych kolegów, że warto w Dąbrowie ciężko pracować na treningach od najmłodszych lat” – mówi wiceprezes klubu, Łukasz Żak.

Po powrocie na parkiety ekstraklasy, 20-letni rozgrywający zagrał w 11 spotkaniach. Największą szansę od trenera Drażena Anzulovicia Wieczorek dostał w meczu z Wilkami Morskimi Szczecin – zagrał wtedy przez 27 minut, kończąc to spotkanie z dorobkiem 3 punktów, 3 zbiórek i aż 7 asyst.

„Patryk miał wiele bardzo dobrych momentów w ostatnich rozgrywkach i często dawał naszej drużynie zastrzyk energii , kiedy wychodził z ławki. Zauważył to trener Anzulović, który postanowił dać mu szansę i postawić na niego w roli drugiego rozgrywającego w kolejnych rozgrywkach. Cieszy nas, że wychowanek klubu zrobił taki postęp i zostanie z nami na kolejne dwa lata” – mówi prezes klubu, Rafał Podgórski.

źródło:własne/mksdabrowa.pl


Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o