Siarka Tarnobrzeg ponownie sięgnęła po zawodnika z pierwszej ligi, aby zbudować kadrę swojego zespołu gotową z powodzeniem walczyć o utrzymanie w Tauron Basket Lidze.

Nowym koszykarzem tarnobrzeskiego zespołu jest Tomasz Wojdyła, który miał również ofertę ze strony GTK Gliwice, jak i propozycję przedłużenia umowy w Meritumkredyt Pogoni Prudnik. 

Podkoszowy dołączył do zespołu trenera Tomasza Michalaka w trakcie minionego sezonu. Rozgrywki 2015/16 rozpoczął w barwach ekstraklasowej Polpharmy Starogard Gdański dla której rozegrał 10 spotkań. Mała ilość szans na grę w TBL skłoniła zawodnika do zmiany otoczenia, wybór padł na Meritumkredyt Pogoń Prudnik. W 16 meczach, jakie rozegrał Tomasz Wojdyła na parkietach I ligi, zapisywał na swoim koncie średnio 9.3 punktów, 6.2 zbiórek, 1.3 asysty i niemal jeden przechwyt podczas 27 minut jakie zazwyczaj spędzał na boisku.

Kadra Siarki Tarnobrzeg liczy w tej chwili ośmiu zawodników. Pod wodzą trenera Zbigniewa Pyszniaka zagrają: Tomasz Wojdyła, Krzysztof Jakóbczyk, Michał Musijowski, Jakub Patoka, Piotr Pandura, Piotr Wolski, Kamil Karliński i Wiktor Rycerz.

 


Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

avatar
   
Powiadom o