Mierzący 208 cm Nikola Marković podpisał roczny kontrakt z Treflem Sopot. 27-letni Serb, który w minionym sezonie występował w greckim PAOK Saloniki, może występować na pozycjach środkowego i silnego skrzydłowego.


W ostatnich trzech sezonach Marković występował na parkietach greckiej ekstraklasy. W pierwszym z nich (2013/2014) dla zespołu KAO Dramas zdobywał średnio 8.1 punktu i 7.5 zbiórki. W kolejnych rozgrywkach, już w barwach ekipy Panelefsiniakos AOK Eleusina, statystyki gracza poszły w górę (11.3 punktu, 6.5 zbiórki).

Dobre występy sprawiły, że Serbem zainteresował się utytułowany PAOK Saloniki, występujący również w rozgrywkach EuroCup. Na arenie międzynarodowej Marković notował średnio 9 punktów i 6 zbiórek. W greckiej lidze gracz zdobywał przeciętnie 7.2 punktu i 5 zbiórki, przyczyniając się do piątego miejsca PAOK-u w końcowej klasyfikacji.

“Nie mogę się doczekać przyjazdu do Polski i gry dla Trefla. To będzie dla mnie zupełnie nowe doświadczenie. Nie znam ani tego kraju, ani ligi, ani nowych kolegów, słyszałem za to dużo dobrych opinii o klubie i mieście. Wiem, że Trefl chce wrócić do fazy play-off polskiej ligi, dlatego razem z drużyną musimy zrobić duży postęp. Jestem pewny, że będzie nas na to stać. Ja już teraz trenuję indywidualnie i szykuję się do walki w nowym sezonie” – mówi Marković.

źródło:treflsopot.pl


 

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o