TBL: Sam Dower zostaje w Dąbrowie!

TBL: Sam Dower zostaje w Dąbrowie!
Maj 11 14:30 2016 Print This Article

MKS Dąbrowa Górnicza potwierdził pogłoski, jakie krążyły od dłuższego czasu. Sam Dower obecnie przebywa na wakacjach, ale wróci do Polski, by sezon 2016/2017 rozegrać w Zagłębiu! Klub wystosował w tej sprawie oficjalną informację.

Sam Dower to wychowanek Gonzagi Bulldogs, gdzie grał z reprezentantem Polski – Przemysławem Karnowskim. Poprzedni sezon spędził w Dąbrowie Górniczej, ale w połowie rozgrywek doznał urazu kolana, który wykluczył go z gry. Amerykanin czuje jednak, że ma niedokończony interes w Tauron Basket Lidze.

W przyszłym roku chce pomóc MKS-owi awansować do play-offów. W 19 meczach poprzednich rozgrywek notował średnio 13,2 punktu, 6 zbiórek i trafiał 50% z gry oraz 38,2% za trzy, co jest nietypowe dla wysokiego gracza.

Sam ma spory potencjał i wierzymy, że jest w stanie bardzo nam pomóc również w kolejnym sezonie. Zauważył to także trener Anzulović, który wyraził chęć dalszej współpracy z zawodnikiem. Cieszymy się, że udało nam się dojść do porozumienia i że Samuel zostanie z nami na kolejny rok. Mam nadzieję, że tym razem z jego zdrowiem wszystko będzie w porządku a on stanie się ważnym elementem drużyny, której celem numer 1 będzie gra w przyszłorocznych play-offach – mówi wiceprezes klubu, Łukasz Żak.

To jednak nie koniec wzmocnień w naszej drużynie – już niedługo podamy kolejne nazwiska – rozmowy jeszcze trwają ale kwestią czasu jest ich finalizacja i mam nadzieję, że w ciągu najbliższych kilku dni będziemy mogli z wielką przyjemnością pochwalić się wzmocnieniami – dodaje prezes klubu, Rafał Podgórski.

fot. Adrianna Antas


Michał Kajzerek
Michał Kajzerek

Zobacz więcej tekstów

Dodaj komentarz

1 Komentarz do "TBL: Sam Dower zostaje w Dąbrowie!"

Powiadom o
avatar
Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy | oceniany
Andre
Gość

Jest OK, ale jego braki w ataku w polu 3 sekund są spore.

wpDiscuz