Kto zasługuje na granie w pierwszej piątce, a kto najbardziej zawiódł? Jakie rozczarowanie czekało nas w XXIV kolejce Tauron Basket Ligi? Poniżej prezentujemy nasze zestawienie najlepszej i najsłabszej piątki kolejki.

Najlepsza piątka XXIV kolejki Tauron Basket Ligi:

Nick Kellogg (Start Lublin) – Start Lublin przerwał złą passę czternastu(!) porażek z rzędu. W przełomowym meczu z Siarką Tarnobrzeg wyróżniającą się postacią był Kellogg, który dobrze kierował grą swojego zespołu. W 38 minut na parkiecie zdobył 19 oczek, zanotował sześć zbiórek, czterokrotnie asystował oraz pięć razy przechwycił piłkę.

Michał Jankowski (WKS Śląsk Wrocław) – Jankowski, mimo porażki z PGE Turowem Zgorzelec 99:84, w końcu zanotował dobry mecz, za co trzeba go docenić. Trafił siedem trójek (7/11), zebrał pięć piłek, rozdał sześć asyst i zanotował jeden przechwyt. Jego wskaźnik EVAL zatrzymał się na 29.

David Jelinek (Anwil Włocławek) – tym razem o umiejętnościach strzeleckich Jelinka przekonali się gracze Czarnych Słupsk. Czech rzucił 25 oczek na skuteczności 6/6 za dwa, 3/8 za trzy i tym samym przyczynił się do dwunastej z rzędu wygranej Anwilu w Hali Mistrzów.

Kirk Archibeque (PGE Turów Zgorzelec) – w ramach tej kolejki PGE Turów rozegrał dwa spotkania. Kirk w meczu z Asseco Gdynia zanotował pokaźne double-double w postaci 24 oczek oraz 13 zbiórek. Do tego dołożył dwie asysty, wymusił osiem fauli, a jego EVAL wyniósł 32. Mecz ze Śląskiem Wrocław kończył natomiast z 16 punktami oraz 13 zbiórkami.

Stevan Milošević (Polski Cukier Toruń) – Toruń po nerwowej końcówce pokonał Stelmet BC Zielona Góra 83:80. Duży wkład w ten wynik miał właśnie Milosević, który świetnie spisywał się pod koszami. Na swoim koncie zapisał 13 zbiórek (osiem w ataku), 18 punktów (8/10) i dwa bloki.

Najsłabsza piątka XXIV kolejki Tauron Basket Ligi:

Marcin Flieger (Polpharma Starogard Gdański) – w blisko 23 minuty na parkiecie popełnił pięć fauli, cztery razy stracił piłkę i zanotował skuteczność 1/6. Wskaźnik +/- na poziomie -30.

Jakub Zalewski (Siarka Tarnobrzeg) – 2/12 z gry oraz aż sześć strat.

Piotr Szczotka (Asseco Gdynia) – 1/5 z gry, trzy faule popełnione oraz jeden blok otrzymany.

Artur Mielczarek (AZS Koszalin) – 0/5 z gry, cztery faule, EVAL -2.

Grzegorz Surmacz (Energa Czarni Słupsk) – w jedyne 15 minut na boisku rzucał na kosz siedem razy, lecz trafił tylko raz. Dodatkowo popełnił trzy faule, zaliczył jedną stratę i został zablokowany.