TBL: Patryk Pełka zostaje, Wojciech Pisarczyk nie zagra w Mieście Szkła

TBL: Patryk Pełka zostaje, Wojciech Pisarczyk nie zagra w Mieście Szkła
Czerwiec 07 11:38 2016 Print This Article

Kolejne decyzje zapadły w obozie Miasta Szkła Krosno. Szansę gry w Tauron Basket Lidze dostanie Patryk Pełka, a wobec planów zatrudnienia kilku zawodników z zagranicy, podziękowano już jednemu z koszykarzy, który pomógł wywalczyć awans do TBL.

Patryk Pełka wzmocnił krośnian przed minionym sezonem i w planach miał szybki powrót do ekstraklasy. Powrót, bowiem zawodnik posiada już całkiem spore doświadczenie w najwyższej klasie rozgrywkowej, Nie mając  zbyt wielu szans na grę w zespole Stelmetu Zielona Góra, skrzydłowy zdecydował się spędzić sezon w I lidze. W barwach Miasta Szkła Krosno notował średnio 8,9 punktu, 6,9 zbiórki oraz 1,7 asysty na mecz, co zaowocowało propozycją dalszej gry na Podkarpaciu.

Inaczej stało się z Wojciechem Pisarczykiem. Zawodnik dołączył do Miasta Szkła już po rozpoczęciu sezonu, a rozgrywki zaczął w ekstraklasowej BM Slam Stali Ostrów Wlkp. W beniaminku TBL nie grywał zbyt często, co skłoniło go do zmiany barw klubowych. W Krośnie było już zdecydowanie lepiej. Podczas średnio niemal 20 minut gry Wojciech Pisarczyk notował 10.7 punktów, 4.6 zbiorek i 1.4 asysty, ale nie zdecydowano się z nim przedłużyć umowy.

„Chciałbym zostawić chłopaków, którzy wywalczyli awans. Wiem, że to nie zawsze jest dobre, ale chciałbym to zrobić chociażby dlatego, że najzwyczajniej w świecie na to zasługują. Niektórzy na tym poziomie nie grali więc teraz powinni zasmakować tej ekstraklasy – dziewięciu do gry mam plus dwóch młodych do treningu, potrzebuję czterech ludzi, czyli trzech obcokrajowców i jednego dobrego Polaka” – takie słowa padły z ust trenera Michała Barana tuż po zakończeniu piątego meczu finałowego I ligi. Wiadomo już, że idea pozostawienia składu zespołu, który okazał się najlepszy na zapleczu ekstraklasy się nie powiedzie.


Tu podaj tekst alternatywny

Radosław Kaczmarski
Radosław Kaczmarski

Zobacz więcej tekstów

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
avatar
wpDiscuz