Amerykanin związał się z klubem rocznym kontraktem i będzie odpowiedzialny za organizację gry na parkiecie. Władze klubu maja nadzieję, że będzie on wiodącą postacią ekipy i jednym z liderów zespołu prowadzonego przez Drażena Anzulovicia.

Kerron to klasyczny rozgrywający – dynamiczny, leworęczny zawodnik, którego głównym celem na boisku jest kreowanie gry dla kolegów. W tym roku skończy 26 lat, ma 185 centymetrów wzrostu i cechuje go przede wszystkim niesamowita sprawność i szybkość. Jest absolwentem uniwersytetu Belmont, który ukończył w 2013 roku – następnie trafił do draftu NBA, jednak nie został w nim wybrany. Karierę kontynuował najpierw w Nowej Zelandii, natomiast od sezonu 2014/2015 trafił na parkiety europejskie, podpisując kontrakt z zespołem z Ludwigsburga. W tym też klubie występował w sezonie 2015/2016 z przerwą na występy we Francji, gdzie rozpoczął sezon w barwach Rouen Basket.

W poprzednim sezonie w niemieckiej Bundeslidze wystąpił w 23 meczach, spędzając średnio na parkiecie 28 minut. W tym czasie zdobywał średnio 11 punktów i rozdawał 5 asyst. Sezon wcześniej – w barwach tej samej drużyny – notował średnio 14 punktów i 4 asysty.

W poprzednim nowy gracz  MKS-u miał okazję zagrać w Polsce w ramach rozgrywek Eurocup – wraz z zespołem Ludwigsbuga rywalizował przeciwko Stelmetowi Zielona Góra – wówczas to ekipa z Niemiec okazała się lepsza 81:76 (Kerron zagrał w tym spotkaniu 28 minut, zdobył 7 punktów i miał 4 asysty). W pierwszym meczu tych ekip triumfował Stelmet, pokonując rywala na wyjeździe 82:73 (Kerron w ciągu 27 minut zdobył 11 punktów i miał 5 asyst).

źródło: mksdabrowa.pl