TBL: Bartosz zostaje w Kutnie

TBL: Bartosz zostaje w Kutnie
Maj 25 18:54 2016 Print This Article

Mateusz Bartosz podpisał z Polfarmexem nowy kontrakt na nadchodzący sezon 2016/2017 z opcją jego przedłużenia. Będzie to dla niego już czwarty rok spędzony w Kutnie.

W minionych rozgrywkach koszykarz rozegrał 33 mecze kończąc sezon ze średnimi na poziomie 4.1 punktu i 3.3 zbiórki. W trakcie całego sezonu Bartosz trafiał ze skutecznością 42% za 2 punkty i 43% za 3, spędzając na parkiecie nieco ponad 11 minut.

„Mateusz jest zawodnikiem doskonale uzupełniającym naszą rotację w strefie podkoszowej. Jest graczem uniwersalnym mogącym występować na pozycji silnego skrzydłowego lub centra. Dzięki minionemu sezonowi i wielu treningowym starciom z Michaelem Fraserem stał się dużo skuteczniejszy w grze bliżej kosza. Dzięki temu, podobnie jak w przypadku Jacka i Michała liczymy na dużo lepszy sezon w wykonaniu Mateusza” – komentuje dyrektor klubu Krzysztof Szablowski.

Kontrakt Bartosza jest kolejnym krokiem klubu do zatrzymania ważnych dla stworzenia nowego zespołu graczy związanych już dłużej z Kutnem. Obecnie kontrakty z naszym zespołem posiadają już trzej zawodnicy: Michał Gabiński, Jacek Jarecki oraz Mateusz Bartosz.

Tu podaj tekst alternatywny

PiotrJankowski
PiotrJankowski

Najmłodszy w redakcji, uczeń Publicznego Liceum Ogólnokształcącego numer 6 w Opolu. Wielki miłośnik NBA, od małego zapatrzony w Chicagowskie Byki. Na ProBaskecie zajmujący się ligą NBA, Reprezentacją Polski (oczywiście latem) oraz Polakami za granicą.

Zobacz więcej tekstów

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
avatar
wpDiscuz