TBL: Bartosz zostaje w Kutnie

TBL: Bartosz zostaje w Kutnie
Maj 25 18:54 2016 Print This Article

Mateusz Bartosz podpisał z Polfarmexem nowy kontrakt na nadchodzący sezon 2016/2017 z opcją jego przedłużenia. Będzie to dla niego już czwarty rok spędzony w Kutnie.

W minionych rozgrywkach koszykarz rozegrał 33 mecze kończąc sezon ze średnimi na poziomie 4.1 punktu i 3.3 zbiórki. W trakcie całego sezonu Bartosz trafiał ze skutecznością 42% za 2 punkty i 43% za 3, spędzając na parkiecie nieco ponad 11 minut.

„Mateusz jest zawodnikiem doskonale uzupełniającym naszą rotację w strefie podkoszowej. Jest graczem uniwersalnym mogącym występować na pozycji silnego skrzydłowego lub centra. Dzięki minionemu sezonowi i wielu treningowym starciom z Michaelem Fraserem stał się dużo skuteczniejszy w grze bliżej kosza. Dzięki temu, podobnie jak w przypadku Jacka i Michała liczymy na dużo lepszy sezon w wykonaniu Mateusza” – komentuje dyrektor klubu Krzysztof Szablowski.

Kontrakt Bartosza jest kolejnym krokiem klubu do zatrzymania ważnych dla stworzenia nowego zespołu graczy związanych już dłużej z Kutnem. Obecnie kontrakty z naszym zespołem posiadają już trzej zawodnicy: Michał Gabiński, Jacek Jarecki oraz Mateusz Bartosz.

PiotrJankowski
PiotrJankowski

Student Zarządzania na Politechnice Opolskiej. Miłośnik NBA, Media Manager II ligowego Weegree AZS Politechnika Opolska.

Zobacz więcej tekstów

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
avatar
wpDiscuz