Fiodor Dmitriew w dalszym ciągu będzie reprezentował barwy Anwilu Włocławek. 32 – letni zawodnik przedłużył umowę z klubem i spędzi w nim kolejny sezon.

Fiodor Dmitriew rozegrał w poprzednim sezonie 42 mecze ligowe. Grając przeciętnie 26 minut w każdym spotkaniu, notował średnio 8,9 punktu oraz 3,6 zbiórki. Pochodzący z Sankt Petersburga zawodnik przez cały sezon nie schodził poniżej pewnego, bardzo solidnego poziomu i ostatecznie zakończył rozgrywki na wysokiej skuteczności: 42 procent za dwa, 40 za trzy i 73 z linii osobistych. W większości rozegranych meczów był pewnym punktem zespołu, a jak ciężko grało się Anwilowi gdy Rosjanin nie był w stanie występować na swoim zwyczajowym poziomie, pokazały chociażby dwa ostatnie mecze półfinałowe przeciwko Rosie Radom.

“Jako klub jesteśmy bardzo zadowoleni, że Fiodor zostaje z nami na dłużej, niż tylko na jeden sezon. Zawodnik ma za sobą bardzo udane rozgrywki i bez dwóch zdań możemy powiedzieć, że spełnił pokładane w nim nadzieje. Zaprezentował wszystkie swoje cechy znane z wcześniejszych lat: zaangażowanie, poświęcenie dla zespołu, wysokie boiskowe IQ i skuteczność. Cieszymy się, że nasza współpraca będzie nadal kontynuowana” – stwierdził prezes zarządu KK Włocławek S.A., Arkadiusz Lewandowski.

Fiodor Dmitriew dołącza tym samym do zawodników z którymi włocławski klub już podpisał umowy na kolejny sezon. Są to: Kamil Łączyński, Robert Skibniewski, Michał Chyliński, Paweł Leończyk, Kacper Młynarski, Josip Sobin i Kamil Hanke.

źródło:kkwloclawek.pl


Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

avatar
   
Powiadom o