Stanley Burrell po czterech latach powraca do Energi Czarnych! Razem z Jerelem Blassingame’m Burrell ma stworzyć jeden z najgroźniejszych obwodowych duetów w Polsce.


Przed przyjazdem do Słupska, Burrell został absolwentem amerykańskiego uniwersytetu Xavier. W swoim najlepszym sezonie w NCAA zdobywał średnio w każdym meczu 14.4 pkt., 2.9 zb. i 3.3 as. Pierwszy sezon na zawodowych parkietach spędził w zespole Bośni Sarajewo, a kolejne dwa w lidze belgijskiej – w drużynach Pepinster oraz Aalstar. Z tą drugą zdobył wicemistrzostwo ligi, a grając w pierwszej był najlepszym podającym w Belgii.

W 2011 r. Stanley zastąpił w Enerdze Czarnych Jerela Blassingame’a, który przeniósł się do Asseco Gdynia. Był ósmym strzelcem (15,6 pkt.), siódmym podającym (4,8 as.) w lidze – takimi osiągnięciami Stanley Burrell zakończył sezon 2011/2012 w barwach Energi Czarnych. Rozgrywki zakończyły się wielkim niedosytem po przegranej 2:3 rywalizacji w ćwierćfinale z Zastalem Zielona Góra.

Po odejściu z Energi Czarnych Stanley Burrell zagrał w Bundeslidze w barwach Eisbaeren Bremerhaven, gdzie został drugim strzelcem ze średnią 16,2 pkt. i piątym podającym (4,3 as.) niemieckiej ekstraklasy. To zaowocowało kontraktem w Royal Halil Gazentiep, gdzie miał okazję występować w rozgrywkach EuroChallenge. Później kariera zawodnika poprowadziła Burrella do Izraela (Bnei Herzliya, Galil Gilboa), na Białoruś (Smoki Mińsk), do Japonii (Sunrockers Tokyo) oraz na Cypr (Apoel Nikozja). Ubiegły sezon rozpoczął właśnie w Nikozji, a zakończył go jako mistrz Węgier z Szolnok Olajbanyasz (15,2 pkt., 4,4 as.).

[ot-video][/ot-video]

źródło: energa-czarni.pl


Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o