TBL: Anthony Ireland świetnie czuje się w Polsce

TBL: Anthony Ireland świetnie czuje się w Polsce
Maj 03 11:46 2016 Print This Article

Trefl Sopot zakończył sezon 2015/16 na 15. pozycji, notując w trakcie całych rozgrywek ledwie osiem zwycięstw. Gra pięciokrotnych mistrzów Polski uległa znacznej poprawie, gdy do zespołu dołączył Anthony Ireland. Zapraszamy na krótką rozmowę z rozgrywającym.

Piotr Jankowski: Do Trefla trafiłeś po nieudanym pobycie w Grecji. Bez gry pozostawałeś od stycznia, a mimo to niemalże od razu odmieniłeś grę zespołu.

Anthony Ireland: W Grecji nie było dobrej sytuacji, nie rozumieliśmy się z trenerem, nie rozmawialiśmy ze sobą. Zdecydowałem się odejść, bo nie dostawałem szans. Wiedziałem, że muszę zasłużyć na grę i odszedłem.

Grałeś w bardzo silnych europejskich ligach, a mimo to wybrałeś jeden z najsłabszych zespołów w Tauron Basket Lidze.

Żeby być szczerym, nie chciałem siedzieć w domu, zostawać bez gry po mojej nieudanej przygodzie z Grecją. Cały czas byłem w dobrej formie, pozostawałem cały czas w treningu. Czekałem na kolejną szansę. Dostałem propozycję od Trefla i dla mnie oczywistym było, żeby jej nie odrzucić. Chciałem grać w koszykówkę, chciałem robić to co kocham.

Znałeś jakiegoś zawodnika, który grał już w Polsce? Ktoś w pewien sposób polecił ci naszą ligę?

Znałem kilku chłopaków, którzy grali tutaj w Polsce. Byli bardzo zadowoleni z czasu, który tu spędzili. Ale oczywiście była to tylko moja decyzja i cieszę się, że się udało i, że jestem tutaj.

Masz tylko 178 centymetrów wzrostu, a mimo to efektownie latasz nad obręczami. Jak osiągnąłeś tak świetny wyskok?

(śmiech) Tak, jestem niski, ale to jeden z moich atutów. Ciężko pracuję w każdym offseason, żeby później w sezonie zaskakiwać ludzi w trakcie sezonu.

Fani Trefla cię pokochali, czy ze wzajemnością?

Uwielbiam fanów Trefla, również ich kocham! Cieszę się, że zdecydowałem się tu przyjechać. Wracam tu na przyszły sezon!

Jak podoba ci się w Polsce?

Polska to naprawdę bardzo piękne miejsce. Słyszałem, że Sopot jest jednym z najpiękniejszych miejsc w całym kraju. Przyjeżdżając tutaj nie miałem o tym pojęcia, nie spodziewałem się tego. Uwielbiam chodzić tu na plażę, jadać na Monte Cassino, gdzie mają naprawdę świetne wegetariańskie jedzenie. Kocham to miejsce.

Twoim zdaniem, który z zespołów może zagrozić Stelmetowi w zdobyciu mistrzostwa?

TREFL SOPOT.

fot. Trefl Sopot


PiotrJankowski
PiotrJankowski

Student Zarządzania na Politechnice Opolskiej. Miłośnik NBA, Media Manager II ligowego Weegree AZS Politechnika Opolska.

Zobacz więcej tekstów

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
avatar
wpDiscuz