Świetną formę podczas wczorajszego spotkania jedenastej kolejki Euroligi pokazał Adam Waczyński. Polski skrzydłowy w meczu przeciwko Vitorii Basket Baskonia zanotował 25 punktów trafiając przy tym kosmiczne 7/9 za trzy! Niestety nie wystarczyło to do wygranej i jego zespół uległ rywalom 82-88.

Spotkanie wyraźnie lepiej rozpoczęli gospodarze, którzy narzucili swój styl gry i bardzo szybko wypracowali sobie dziesięciopunktową przewagę (16-6). W zespole Basków bardzo dobrze prezentował się weteran Euroligi, wracający tu po wojażach w NBA – Huertas, w ataku wspierał go Beabois, który trafił trzy z czterech pierwszych rzutów za trzy punkty. Drużyna Malagi nie mogła odnaleźć swojego rytmu gry w ataku, ich akcję były szarpane, zaliczali dużo strat z których skrzętnie korzystali gracze Baskonii. Po ostatniej stracie w kwarcie tablica wyników pokazywała piętnastopunktowe prowadzenie gospodarzy 27-12. Druga kwarta to całkowita odmiana. Gracze z Malagi zaczęli dobrze bronić i egzekwować swoje akcję w ataku. Trójki trafili Salin, McCallum oraz Waczyński (dwie) który dał dobrą zmianę dorzucając punkty z pół dystansu. Polak skończył pierwszą połowę z ośmioma punktami choć powinien mieć ich dziesięć ale nie trafił prostego rzutu z pod kosza. Pod nieobecność na boisku Huertasa gra gospodarzy w ataku „siadła”, jego powrót ponownie ożywił grę ale będący w gazie goście nie pozwolili sobie odskoczyć i po pierwszej połowie przegrywali tylko 36 do 41.

Druga część gry była już od początku bardzo wyrównana. Nie było tylu sinusoid ile podczas pierwszej połowy. Lepiej rozpoczęli ją goście z Malagi zdobywając osiem punktów z rzędu, w trakcie tego runu dobrze spisał się Adam Waczyński, który trafił trójkę i zaliczył ładną asystę. Dalsza część kwarty to wymiana ciosów, którą ostatecznie wygrali goście odrabiając kolejne dwa punkciki straty. Ostatnia kwarta to popisy strzeleckie z obu stron. Zaczęło się spokojnie od grania pod kosz i zdobywania punktów z pomalowanego jednak gdy na pięć minut przed końcem trener Unicaji Joan Plaza poprosił o czas przy pięciu punktach straty swojego zespołu zacząć się prawdziwy festiwal trójek! My jako Polacy możemy być dumni, że przewodził mu nasz rodak – Waczyński, który trafił cztery trójki(!) z rzędu kończąc mecz z siedmioma trafionymi na dziewięć prób. Niestety jego zespół nie był wstanie zatrzymać graczy Baskonii, którzy odpowiadali na jego trafienia swoimi. Pierwszy zrobił to Timma następnie Janning oraz McCallum i ponownie Timma. W końcowe dobrze kryty Adam nie zdobył kolejnych punktów a jego koledzy nie byli wstanie znaleźć innej opcji w ataku i ostatecznie przegrali całe spotkanie 82-88.

Vitoria Basket Baskonia – Unicaja Malga 88:82

Punkty: Timma 24 – Waczyński 25
Zbiórki: Shengelia 6 – Augustine 6
Asysty: Voigtmann 6 – Nedović 8